17.04.2019 09:35 2 Gol

Trzy medale Pucharu Świata w Austrii dla kickboxerek z Luzina

Ze srebrnym i dwoma medalami Pucharu Świata w Austrii w kickboxingu do domu wróciły reprezentantki GOSRiT Luzino i Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego. Zuzanna Kalbarczyk wywalczyła srebro i brąz, a Paulina Stenka stanęła na najniższym stopniu podium.

W Innsbrucku odbył się turniej Pucharu Świata – Austrian Classics. Wzięło w nim udział ponad 2200 zawodników z 39 państw. Wśród najlepszych kickboxerów świata, znalazła się liczna reprezentacja Polski (prawie 30 zawodników), w tym dwie reprezentantki GOSRiT Luzino i Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego Zuzanna Kalbarczyk i Paulina Stenka z trenerem Rafałem Karcz na czele.

Nasze dziewczyny zaprezentowały się bardzo dobrze. Potwierdziły swoją przynależność do międzynarodowej czołówki kickboxingu – mówi Karcz.

Z Austrii Kalbarczyk przywiozła dwa medale. Srebro wywalczyła w junior kick-light do 65 kg i brąz w kategorii junior pointfighting również do 65 kg. Natomiast Stenka na najniższym stopniu podium stanęła w rywalizacji seniorów w kick-light +65 kg.

Warto odnotować, że Paulina Stenka debiutowała na międzynarodowym turnieju rangi światowej wśród seniorek. Brązowy medal dobrze rokuje na przyszłość Pauliny w seniorskim kickboxingu. Łącznie reprezentacja Polski zdobyła kilkanaście medali, w tym dwa Puchary Świata – dodaje Rafał Karcz.