16.04.2019 11:05 4 PM

Sprzęt dla potrzebujących przypłynął z Kanady

Fot. Żaneta Galewska/TTM

Wózki inwalidzkie, podnośniki, chodziki czy strzykawki – kontener z darami z Kanady trafił do wejherowskiej parafii pw. Trójcy Świętej. Sprzęt zostanie przekazany potrzebującym.

Otrzymaliśmy transport z Kanady z Ontario od Rycerzy Kolumba. Otrzymujemy kolejny dar, wózki inwalidzkie, podnośniki, chodziki i 163 opakowania strzykawek. Wszystko trafi do najbardziej potrzebujących – mówi ks. Tadeusz Reszka, proboszcz parafii pw. Trójcy Świetej w Wejherowie.

Dary od organizacji kościelnej Rycerze Kolumba trafiły do parafii Trójcy Świętej w Wejherowie. Towar jest wart 40 tys. dolarów kanadyjskich. Zostanie rozwieziony przez Rycerzy Kolumba do chorych.

W Wielki Tydzień to wielki prezent miłosierdzia. To jest taka nasza święconka, którą my rozdajemy za darmo. Kościół pochyla się nad tymi, którzy są w potrzebie – dodaje ks. Tadeusz Reszka.

To szósty kontener, który w ciągu ostatnich kilku lat został przekazany do wejherowskiej parafii. Sprzęt wcześniej trafił już do domów pomocy społecznej w Wejherowie, Świeciu, Katowicach, Łodzi, Krakowie, Kościerzyny czy Brusach.

Rycerze Kolumba to największa na świecie katolicka organizacja świecka o charakterze charytatywnym. Obecnie zrzesza około 2 mln członków na całym globie. Rycerze Kolumba rozpoczęli swoją działalność w Polsce w 2006 roku.

Fot. Żaneta Galewska/TTM Fot. Żaneta Galewska/TTM Fot. Żaneta Galewska/TTM Fot. Żaneta Galewska/TTM Fot. Żaneta Galewska/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24