18.07.2011 19:03 0

Gdyńska moneta na 85-lecia Miasta

Niezwykły prezent dla Gdyni z okazji jej 85. urodzin  przygotował Narodowy Bank Polski. Wizerunek gdyńskiego portu wraz z  Sea Towers – widzianymi z lotu ptaka – znalazł się na wybitych z tej okazji dwuzłotowych monetach. W najbliższą niedzielę (24 lipca) przy fontannie na Skwerze Kościuszki będzie można wymienić na nie tradycyjne dwuzłotówki.

Gdyńska moneta jest dziesiątą z cyklu „Miasta w Polsce”. Na rewersie znajduje się Skwer Kościuszki, Basen Prezydenta z cumującymi w nim ORP „Błyskawica” i fregatą „Dar Pomorza”, a także marina żeglarska i plaża. Nie zabraknie symbolu najnowszych przemian w Gdyni, czyli najwyższego kompleksu mieszkalnego w kraju – Sea Towers.

Nakład monety wyniesie 800 tys. sztuk, z czego 10 tysięcy przeznaczono na niedzielną akcję wymiany. Jedna osoba będzie mogła otrzymać tylko jedną gdyńską dwuzłotówkę, oczywiście w zamian za tradycyjną monetę o tym nominale. Taka sama ilość monet znajdzie się w kasach magistratu przy al. Marsz. Piłsudskiego i 10 Lutego 24. Przy odrobinie szczęścia będzie je można otrzymać w ramach reszty przy załatwianiu urzędowych spraw.

W niedzielę, oprócz prezentacji monety i akcji wymiany, aktorzy Teatru Miejskiego i Teatru Muzycznego zaprezentują piosenki związane z pieniędzmi. Nie zabraknie np. „Money, money” czy „Gdybym był bogaty”.

Czekając w kolejce po gdyńską dwuzłotówkę będzie można obejrzeć wystawę fotografii. Na zdjęciach znajdą się znane osobistości, aktorzy, intelektualiści prezentujący związane z nimi monety. Gdyńską demonstruje prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24