18.07.2011 12:52 0

Zielona Strefa - policyjna kampania na rzecz zwierząt

Ruszyła akcja Zielona Strefa. Policja uruchomiła specjalny kontakt internetowy, na który anonimowo można zgłaszać informacje o popełnionych przestępstwach i wykroczeniach przeciwko zwierzętom lub środowisku naturalnemu.

Zielona strefa, na stronach internetowych jednostek policji, powstała po to, by każdy kto posiada informacje o źle traktowanych zwierzętach, mógł anonimowo przekazać swój sygnał policji. Dzięki takim sygnałom policjanci będą mogli interweniować i karać stręczycieli zwierząt.

Polskie prawo, w ustawie z dnia 6 kwietnia 1990 mówi o tym, że policja jest zobowiązana do ochrony nie tylko ludzi przed niepożądanymi zachowaniami, ale również zwierząt. Bardziej szczegółowo zajmuje się ta sprawą ustawa, z dnia 21 sierpnia 1997 roku, o ochronie zwierząt. W związku z tym Policja przy współpracy z innymi instytucjami postanowiła zacząć działać na rzecz ochrony zwierząt.

Policjanci apelują i przypominają, że znęcanie się nad zwierzętami to przestępstwo. Jeżeli posiadamy informację o torturowaniu, zabijaniu lub przetrzymywaniu zwierząt w niewłaściwych warunkach, należy natychmiast skontaktować się z Policją. Można to zrobić także przez internet: [email protected]


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24