04.04.2019 16:12 0 mike/MOSiR Rumia

Mundurowi zagrają dla chorego strażaka

Fot. MOSiR Rumia

Osiem drużyn zmierzy się w najbliższy piątek (5 kwietnia) w Charytatywnym Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej, który odbędzie się w hali rumskiego MOSiR-u. Emocji sportowych na pewno nie zabraknie, ale ważniejsza jest możliwość wsparcia przewlekle chorego druha z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rumi.

W charytatywnym turnieju, który zaplanowano na godziny od 15:30 do 20:00, zmierzy się osiem drużyn. W rozgrywkach wezmą udział przedstawiciele wszystkich miejskich służb mundurowych: policji, straży miejskiej, jednostki ratowniczo-gaśniczej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. Kolejną ekipę będą tworzyć „Przyjaciele Artura”, a wśród nich: Michał Pasieczny, burmistrz Rumi; Ariel Sinicki, przewodniczący Rady Miejskiej Rumi; Jacek Niewęgłowski, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie; Grzegorz Kmiecik zastępca komendanta PSP w Wejherowie; Marcin Nowak, komendant miejski, Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni. Swoje reprezentacje wystawią również rumskie firmy: Windows 2000, Olivia i Toyota.

W programie, tuż po zakończeniu rozgrywek, przewidziano licytacje zegarków. Całkowity dochód z aukcji zostanie przekazany na rzecz druha Artura Szczepańskiego z OSP w Rumi, który od lat boryka się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Podczas turnieju będzie można wrzucać datki do puszki oraz wpłacać pieniądze na konto utworzone przez Fundację Pomocy – informuje rumski MOSiR.

To już druga edycja Charytatywnego Turnieju Służb Mundurowych. Rok temu w marcu również odbyły się rozgrywki, podczas których zbierano fundusze na leczenie strażaka. Wstęp na trybuny jest wolny, a organizatorzy zapraszamy wszystkich do kibicowania i udziału w licytacjach.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24