03.04.2019 14:14 1 mike/Gminakosakowo.pl

Policjanci z Kosakowa mają nowego szefa

Fot. Gminakosakowo.pl

Od ubiegłego poniedziałku (1 kwietnia) Komisariat Policji w Kosakowie ma nowego komendanta. Na mocy rozkazu personalnego – wydanego przez insp. Rafała Kwapisiewicza, Komendanta Powiatowego Policji w Pucku – został nim st. asp. Marcin Wittbrodt.

W uroczystej inauguracji pracy nowego komendanta wzięli udział m.in. Marcin Kopitzki, zastępca wójta gminy Kosakowo oraz przedstawiciele puckiej komendy powiatowej.

Fot. Gminakosakowo.pl

Fot. Gminakosakowo.pl

Nowy szef kosakowskich policjantów jest związany z mundurem od 16 lat. Z wykształcenia jest pedagogiem, jest żonaty i ma dwóch synów.

Po przeszkoleniu, które realizował w Szkole Policji w Słupsku, rozpoczął służbę w Komisariacie Policji we Władysławowie. W tej jednostce wykonywał powierzone mu czynności na kilku stanowiskach służbowych do 2011 roku. Następnie przeniesiony został do dalszego pełnienia służby w Komendzie Powiatowej Policji w Pucku na stanowisko asystenta Wydziału Prewencji, gdzie zajmował się tematyką przestępczości osób nieletnich oraz profilaktyką społeczną, jednocześnie był koordynatorem procedury „Niebieska Karta” w powiecie puckim. W tym okresie ukończył dwa kursy specjalistyczne w Szkole Policji w Słupsku oraz cykl szkoleń dotyczących przeciwdziałania przemocy w rodzinie – czytamy na stronie Gminakosakowo.pl.

Warto podkreślić, że st. asp. Marcin Wittbrodt już wcześniej był związany z komisariatem w Kosakowie. W latach 2013–2017 był tutaj kierownikiem ogniwa prewencji. Ostatnio, do marca 2019 roku, był zastępcą komendanta Komisariatu Policji we Władysławowie. W tym czasie ukończył też szkolenie oficerskie w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Nowy komendant kosakowskiego komisariatu zastąpił na tym stanowisku st. asp. Wojciecha Bączka.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24