03.04.2019 09:00 0 mike

W Helu zagrają dla mieszkanki Redy – w szczytnym celu

Fot. TTM

Koncerty, licytacje, imprezy sportowe czy wspólne ognisko – te atrakcje i wiele innych, w ramach akcji pn. „Hel gra dla Oli” przygotowano w najbliższy piątek i sobotę (5 i 6 kwietnia) w Helu. Celem jest wsparcie Aleksandry Krzeszewskiej, mieszkanki Redy, która od kilku lat zmaga się z groźną chorobą.

Złośliwy rak jajników – taką diagnozę w 2014 roku usłyszała pani Aleksandra. Od tego czasu musiała przejść sześć operacji i 80 chemioterapii. Niedawno pani Ola zmuszona była zmienić sposób leczenia – nowa metoda wymaga dużych nakładów finansowych, a jej miesięczny koszt to około cztery tysiące złotych.

Pomysły lekarzy powoli zaczynają się wyczerpywać… Są też chemie, których nie mogę wziąć, ponieważ okazało się, że mam dość mocne uczulenie, do tego stopnia, że musiałam przyjmować adrenalinę, bo serce przestawało pracować. Lekarze musieli zmienić sposób terapii, która wcześniej działała – mówi Aleksandra Krzeszewska.

W walce z chorobą postanowił pomóc grupa społeczna z Helu. Historia pani Aleksandry jest szczególnie bliska jednej z członkiń komitetu Helska Pomoc Ma Moc.

Pięć lat temu zaczęłyśmy nierówną walkę z chorobą nowotworową. Zadzwoniła do mnie Ola, przestraszona jak to będzie i jak jest u mnie, jak działają chemie, jak się po nich czuję… – wspomina Maria Garda. – *Od tego czasu jesteśmy razem i wspieramy się duchowo. Mi udało się zakończyć leczenie. Mam nadzieję, że jestem zdrowa. Ola, niestety, przez pięć lat cały czas walczy – dodaje.

I nie poddaje się, bo ma dla kogo walczyć. O swoich małych-wielkich marzeniach mówi krótko: „Być jak najdłużej z dzieckiem”.

Impreza charytatywna „Hel gra dla Oli” rozpocznie się już w najbliższy piątek na Hali Widowiskowo-Sportowej w Helu. Spośród muzyków wystąpi m.in. Yankes.

Wystąpią też m.in. Limith, Fisher Music, Farba czy G.A.S.P.

Startujemy o godzinie 17:00. Występują zespoły, które zgodziły się zagrać charytatywnie. Będą również licytacje. Będzie można nabyć fajne rzeczy, mamy dużo voucherów. Wiele firm nas wspomogło. Myślę, że będzie super. Zapraszamy – zachęca Anna Wejher-Struk.

Fot. TTM

Równie atrakcyjnie zapowiada się sobota (6 kwietnia).

Będą morsy, będzie bieg po zdrowie, później mamy imprezy w siedzibie straży pożarnej – wylicza Anna Ożga-Kohnke.Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie – dodaje.

Pomóc można także przelewając pieniądze na numer konta podany na plakatach. Więcej informacji na temat imprezy można znaleźć na profilu facebookowym Helska Pomoc Ma Moc.

Mat. pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24