27.03.2019 09:20 12 PM

Rower MEVO także w Wejherowie?

Fot. Grzegorz Mehring/mat. pras.

We wtorek (26 marca), w Sopocie oficjalnie zainaugurowano start systemu Roweru Metropolitalnego MEVO. System obejmuje 14 gmin, wśród których, przynajmniej na razie, nie ma Wejherowa.

Przypomnijmy, że w kwietniu 2017 roku, po przeprowadzeniu analizy możliwości finansowych Wejherowa, prezydent zadecydował, że miasto na razie nie wejdzie do Systemu Roweru Metropolitalnego. Do tego został zobowiązany przez radnych, którzy większością głosów przyjęli stosowną uchwałę. Wówczas, według włodarza miasta, jedyną możliwością wpisania środków na wejście do systemu roweru byłoby wydłużenie cyklu budowy Węzła Kwiatowa. Więcej o tej sprawie pisaliśmy tutaj.

We wtorek (26 marca), po oficjalnym starcie systemu roweru metropolitalnego, prezydent Krzysztof Hildebrandt napisał na swojej stronie na Facebooku, że być może jednośladem, o którym ostatnio tak głośno, pojedziemy także po Wejherowie.

Zostałem dziś zaproszony na oficjalną inaugurację roweru metropolitalnego MEVO, aby przyjrzeć się wdrożonym rozwiązaniom. Miałem też okazję wypróbować MEVO w praktyce. Rozważamy bowiem przystąpienie Wejherowa do projektu i wdrożenie roweru metropolitalnego także w naszym mieście – czytamy na Facebooku prezydenta.

Na razie nie znamy szczegółów i dokładnych ustaleń w tej sprawie.

W systemie MEVO jest dostępnych ponad 1200 pojazdów, które można znaleźć na 660 stacjach. Docelowo w skład systemu wejdzie 4080 rowerów na terenie 14 gmin (Gdańsk, Gdynia, Sopot, Tczew, Pruszcz Gdańsk, Rumia, Reda, Puck, Władysławowo, Żukowo, Kartuzy, Stężyca, Somonino, Sierakowice). Całkowita wartość projektu to 40 272 906 zł, z czego dofinansowanie unijne wyniosło 17 218 259 zł.

Mapę stacji MEVO, wraz z opcją wyszukiwania najbliższego roweru, można znaleźć tutaj.

Zobacz materiał z wczorajszej inauguracji MEVO:

MEVO wyjechało na ulice metropolii from GdanskPL on Vimeo.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24