25.03.2019 15:20 12 PM

Ma być inny niż zakładano – dworzec we Władysławowie bez przestrzeni kulturalnej

Źródło: Wladyslawowo.pl

Dworzec we Władysławowie miał zostać gruntownie zmodernizowany na wzór Stacji Kultura w Rumi. Teraz jednak spółka kolejowa zmieniła wizję.

Dworzec PKP we Władysławowie zostanie przebudowany, ale według innego wariantu niż pierwotnie zakładano. Spółka kolejowa zmieniła wizję zaadaptowania dworca na przestrzeń kulturalno-biblioteczną, będącej częścią listu intencyjnego z 2016 roku.

Gmina Władysławowo na czele z Burmistrzem pozostaje przy wizji utworzenia w budynku dworca biblioteki autorstwa cenionego architekta dr Jana Sikory, z którego efektownego projektu w postaci „Stacji Kultura” można korzystać na dworcu w Rumi. Było to pokłosie podpisanego w 2016 roku z PKP SA listu intencyjnego, związanego z modernizacją Dworca PKP we Władysławowie – informuje UM Władysławowo.

Projekt zakładał m.in. utworzenie biblioteki, kącika malucha, sali konferencyjnej oraz informacji turystycznej – więcej o poprzedniej koncepcji pisaliśmy tutaj. Teraz projekt się zmienił, ale modernizacja obiektu się odbędzie.

Z otrzymanego na początku marca 2019 roku pisma od PKP SA dowiadujemy się, że „Przebudowa dworca kolejowego Władysławowo” będzie realizowana – informuje UM Władysławowo.

Przebudowa przewiduje między innymi powiększenie poczekalni pasażerskiej, która znajdzie się w bryle głównej budynku, przeniesienie i powiększenie pomieszczeń kas biletowych, przylegających do poczekalni, dodanie przylegającego pomieszczenia kas sezonowych obsługujących zwiększony ruch wakacyjny czy utworzenie pomieszczenia sezonowej poczekalni. Na terenach przylegających do budynku mają powstać dwa parkingi. Zmienić ma się również otoczenie dworca.

Szacowany budżet inwestycji to około 12 mln zł. Otwarcie zmodernizowanego dworca planowane jest na początku 2022 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24