21.03.2019 10:15 6 Kwt/KPP Puck

Więcej policyjnych patroli na drogach – mundurowi zmierzą prędkość

Zdjęcie ilustracyjne/archiwum TTM

W najbliższy piątek (22 marca) na terenie województwa pomorskiego policjanci z drogówki przeprowadzą częstsze kontrole w pobliżu dróg. Działania w ramach akcji „Kaskadowy pomiar prędkości” będą prowadzone również w powiecie puckim i wejherowskim.

Głównym celem akcji jest zniwelowanie zagrożenia na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości. Policjanci będą się starali uświadomić kierującym, jakie zagrożenia powoduje nadmierna prędkość. W akcję włączyli się także policjanci z powiatu puckiego i wejherowskiego.

Na terenie całego województwa spotkamy policyjne patrole, które wyposażone w ręczne mierniki prędkości, oraz pojazdy nieoznakowane z wideorejestratorami – będą one patrolowały pomorskie drogi. Celem działań jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania prędkości, egzekwowanie od kierujących stosowania się do ograniczeń prędkości, uświadomienie zagrożenia kierującym jakie niesie za sobą nadmierna prędkość oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa – informuje Komenda Powiatowa Policji w Pucku.

Po minięciu policyjnej kontroli będziemy mogli spotkać kolejną. Kierowcy mają bowiem zwyczaj przyspieszania po przejechaniu punktu kontroli.

Mundurowi apelują o rozwagę i przestrzeganie obowiązujących przepisów. Przypominają też, że niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest jedną z najczęstszych przyczyn tragicznych wypadków.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24