16.03.2019 14:33 2 Kwt/pomorskie.eu

Pacjentki chore na raka niczym prawdziwe modelki

Maria E. Gotkiewicz/źródło: Facebook

W niedzielę, 31 marca 2019 roku, po raz pierwszy w województwie pomorskim odbędzie się wyjątkowy pokaz mody. Pacjentki Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni pojawią się na wybiegu niczym prawdziwe modelki. Wydarzenie odbędzie się w Hotelu Courtyard Marriot Gdynia Waterfront i ma charakter edukacyjny. Chodzi o motywowanie pacjentów do walki z chorobą oraz pokazanie, że osoby z rakiem potrafią we wspaniały sposób dokonywać metamorfoz.

Modelki są podopiecznymi Gdyńskiego Centrum Onkologii. Wśród nich są kobiety, które wygrały walkę z chorobą. Swój występ zadedykują tym wszystkim, których dotknął nowotwór.

Od 12 lat pokazuję kobietom poprzez odpowiedni wizerunek ich piękno i kobiecość. Zauważyłam, że w pewnym momencie zaczęły do mnie trafiać kobiety po trudnych doświadczeniach życiowych, m.in. po poważnych chorobach. Te sytuacje zgasiły w nich kobiecą moc, a one potrzebowały odkryć ją na nowo. Zmiana wizerunku czy sesja zdjęciowa stały się dla nich niczym niekonwencjonalny rodzaj terapii. To zainspirowało mnie, aby pójść o krok dalej i dać kobietom nietypową przygodę – zaprosić na wybieg, a w zasadzie na czerwony dywan. Chcę pokazać, że choroba nie może być ograniczeniem do tego, aby czuć się piękne i kobieco. Chcę złamać stereotypy i pokazać, że czerwony dywan nie jest tylko dla gwiazd, a wybieg – dla młodych i zdrowych dziewczyn – dodaje Maria E. Gotkiewicz, jeden z organizatorów tego niezwykłego wydarzenia.

Motywem przewodnim będzie kolor czerwony, jako symbol kobiecej energii, odwagi, działania, ale też miłości i kobiecości.

To idealnie koresponduje z ideą projektu, którego celem jest sprawianie, aby kobiety rozkwitały i odkrywały swój potencjał, prawdziwą siebie, kobiecą moc i spełnienie w życiu. Metaforycznie kolor czerwony staje się w pewnym sensie iskrą do działania – wyjaśnia Maria E. Gotkiewicz.

Na uczestników spotkania czekać będą specjalne niespodzianki, w tym spektakl dla kobiet zmagających się z chorobą nowotworową, napisany i zagrany przez aktorkę – pacjentkę onkologiczną.

Bilety na to wydarzenie można nabyć na tej stronie.

Mat. pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24