11.03.2019 13:30 2 PM/TTM

Nowa świetlica i budżet obywatelski. Co nowego w Redzie?

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Zmiany w budżecie obywatelskim czy zagospodarowaniu przestrzennym miasta – podczas ostatniej sesji redzcy radni pochylili się łącznie nad 12 projektami uchwał.

W Redzie, w starym budynku policji przy ulicy Gdańskiej, w okolicach skrzyżowania z ul. Św. Wojciecha, w przyszłości ma powstać świetlica miejska. Miasto już przygotowuje się do tej inwestycji.

Chcielibyśmy na starym budynku policji nadbudować jedno piętro, aby stworzyć tam świetlicę miejską, tak więc konieczne jest wprowadzenie zmian dotyczących maksymalnej liczby kondygnacji na tym terenie – wyjaśnia Katarzyna Osiecka-Brzeska, przewodnicząca Komisji Finansów RM w Redzie.

Ważnym punktem obrad był także ten dotyczący zmiany wielkości obszaru i granic aglomeracji Gdynia.

Chodzi oto, aby zwiększyć granice aglomeracji, żeby PEWiK mógł budować sieci kanalizacyjne i wodociągowe – mówi Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy.

Reda szykuje się również do kolejnej edycji budżetu obywatelskiego.

Planujemy po raz kolejny wprowadzić w Redzie konsultacje dotyczące budżetu obywatelskiego, łączna kwota inwestycji to 375 tys. zł. To oznacza, że będziemy mogli zrealizować pięć projektów wartych 75 tys. zł – dodaje przewodnicząca Komisji Finansów RM w Redzie.

Nie zabrakło również zmian w budżecie. Miasto pozyskało dodatkowe środki w kwocie 150 tysięcy złotych na utworzenie i wyposażenie klub seniora – więcej w tym temacie pisaliśmy tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24