11.03.2019 14:40 0 Mat. red. Artykuł sponsorowany

Przydatne funkcje w zmywarkach – jakich szukać?

Mat. pras.

Współczesne zmywarki potrafią już o wiele więcej, niż tylko skuteczne mycie naczyń. Wśród funkcji proponowanych przez producentów znajdują się: turbosuszenie, zmywanie naprzemienne czy wyparzanie. Które z nich faktycznie przydają się na co dzień, a które mają tylko przyciągnąć nasz wzrok do danego modelu? Przyjrzeliśmy się funkcjom w zmywarkach – tym przydatnym i tym nieco mniej.

Podstawa – to na pewno Ci się przyda

Kupujesz zmywarkę po raz pierwszy? Poza wyborem pomiędzy sprzętem wolnostojącym i do zabudowania czeka Cię podjęcie decyzji, który model wybrać. Opcji jest naprawdę dużo, a każda z nich oferuje coraz to nowsze udogodnienia. Które z nich są najbardziej przydatne?

1. Opóźnienie startu

Jedna z najwygodniejszych funkcji w zmywarkach. Umożliwia zaprogramowanie urządzenia na dowolną godzinę, dzięki czemu naczynia mogą czekać gotowe na rozpakowanie od razu po Twoim powrocie z pracy lub w nocy, jeśli korzystasz z systemu taryfowego.

2. Połowa załadunku

Przydatna głównie w przypadku singli, par lub osób, które nie chcą czekać kilku dni na zapełnienie całego wnętrza zmywarki. Po wybraniu funkcji połowy załadunku urządzenie automatycznie dobiera poziom wody i inne parametry mycia dla mniejszej liczby naczyń. Twoja zastawa jest gotowa do użycia i nie musisz martwić się o niepotrzebne marnowanie wody i energii.

3. Sensory

W przypadku zmywarki istotna jest nie tylko jej użyteczność, ale też bezpieczeństwo. Dlatego obecność czujników w urządzeniu to podstawa. Na jakie systemy zabezpieczeń zwrócić uwagę? Przede wszystkim, blokada otwierania drzwi w trakcie pracy zmywarki. Ponadto, dobry sprzęt powinien być wyposażony w czujnik automatycznie odcinający odpływ wody.

Wyposażona w praktyczne funkcje zmywarka to podstawa w kuchni osób, które nie lubią marnować czasu. Jeżeli szukasz idealnego modelu dla siebie, sprawdź polecane zmywarki na Neonet.


Za co warto zapłacić więcej?

Przeciwników ręcznego zmywania naczyń na pewno ucieszą też dodatkowe funkcje, których w tego typu urządzeniach pojawia się coraz więcej. Dbają o czas użytkowników i stan naczyń. Jakie ciekawe opcje możemy znaleźć wśród nowoczesnych zmywarek?

1. Funkcje oszczędzające czas

Producenci nazywają je różnie: Vario Speed, Time Saver, Time Manager. Wszystkie opierają się na jednej zasadzie: skrócić czas mycia naczyń. W zależności od modelu możesz liczyć na oszczędność 50%, a nawet 65% czasu. Nie oznacza to, że zastawa będzie wyczyszczona mniej dokładnie.

Szukasz zmywarek oszczędzających czas? Zobacz ceny zmywarek Bosch.

2. Szybkie suszenie

Kolejny sposób na zaoszczędzenie cennych minut. Zmywarki, oprócz skrócenia czasu mycia, potrafią też dokładnie i w niedługim czasie wysuszyć naczynia. Wspomaga to m.in. minerał zeolit. Naczynia są osuszane już na ostatnim etapie mycia dzięki właściwościom absorpcyjnym składnika. W ten sposób z suszarki wyjmujemy naczynia, których nie musimy pozostawiać do wyschnięcia, ale rozłożyć na półki.

3. Wyparzanie

Czy wyparzanie w zmywarce jest potrzebne poza gastronomią? Nie zawsze, ale jest to przydatna funkcja w niektórych przypadkach. Często korzystają z niej świeżo upieczeni rodzice, aby wyparzać butelki dziecka i nie dokupować dodatkowego sterylizatora. Wyparzanie naczyń sprawdzi się też chociażby w codziennym życiu alergików.

Artykuł powstał we współpracy z Neonet.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24