13.02.2019 10:30 1 Gol

Sikorski i Macierzyński dali zwycięstwo Gryfowi w sparingu z Olimpią Elbląg

Piłkarze wejherowskiego Gryfa minimalnie pokonali w kolejnym swoim test-meczu Olimpią Elbląg. Dzięki golom Oskara Sikorskiego i Przemysława Macierzyńskiego, żółto-czarni wygrali 2:1.

Wejherowianie mają już za sobą w nogach sześć rozegranych meczów kontrolnych przygotowujących ich do drugiej części sezonu w II lidze. W ostatnim swoim sprawdzianie podopieczni trenera Zbigniewa Szymkowicza pokonali również występującą na drugoligowych boiskach Olimpię Elbląg 2:1. Gryfici musieli gonić w tym meczu wynik, bo od 32. minuty przegrywali po trafieniu Jakuba Bojasa. Żółto-czarni zdołali wyrównać jeszcze przed przerwą po golu Oskara Sikorskiego. Zwycięstwo, jak się później okazało, gryfitom w 51. minucie zapewnił Przemysław Macierzyński.

W poprzednich test-meczach Gryf pokonał Gryf Słupsk (1:0), Wierzycę Pelplin (6:0) oraz GKS Przodkowo (3:2). Natomiast remisem zakończyła się rywalizacja z Sandecją Nowy Sącz (0:0) i Termalicą Nieciecza (1:1).

Kolejny sparing Gryf zagra w najbliższą sobotę (16 lutego). O godzinie 12:00 w Kołobrzegu żółto-czarni zmierzą się z miejscową Kotwicą, która po licznych wzmocnieniach postara się w rundzie rewanżowej powalczyć o awans do II ligi. W jej barwach możemy zobaczyć byłych gryfitów: Przemysława Szura oraz Michała Ciarkowskiego.

Olimpia Elbląg – Gryf Wejherowo 1:2 (1:1)

Bramki: 1:0 – Jakub Bojas (32), 1:1 – Oskar Sikorski (45), 1:2 – Przemysław Macierzyński

Gryf (I połowa): Ferra – Kątny, Wicki, Gulczyński, Machol, Sikorski, Koziara, Ryk, Czychowski, Rogalski, Węsierski; (II połowa): Ferra – Brzuzy, Liberacki, Gulczyński, Goerke, Ryk, Pietroń, Ewertowski, Macierzyński, Czychowski, Węsierski