11.02.2019 16:10 0 PM

Tego dnia pamiętali o chorych – były kartki i życzenia

Fot. Marek Trybański/TTM

Dzielili się dobrym słowem, życzyli zdrowia i rozdawali samodzielnie przygotowane na ten dzień kartki – wolontariusze z okazji Dnia Chorego odwiedzili pacjentów wejherowskiego szpitala.

Światowy Dzień Chorego przypada 11 lutego. Został ustanowiony przez papieża Jana Pawła II 13 maja 1992 roku, czyli w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na życie głowy Kościoła. Święto obchodzone jest na pamiątkę pierwszego objawienia Maryi w Lourdes.

Żeby wywołać uśmiech na twarzach chorych, wolontariusze z dobrym słowem na ustach i kartką w ręku odwiedzali osoby przebywające w wejherowskiej placówce.

Lubię pomagać innym bezinteresownie, bo lubię, jak ludzie uśmiechają się dzięki mnie i wiem, że mogę im jakoś pomóc, chociażby polepszyć im humor – mówi Patrycja Szymańska, wolontariuszka w wejherowskim szpitalu.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

To już trzecia edycja akcji Fundacji „Dr Clown", która odbywa się w 31 miastach w Polsce, w tym w Gdańsku, Gdyni czy Wejherowie. Jej celem jest napisanie listów do pacjentów szpitali i hospicjów.

Przychodzą tutaj ludzie młodzi z pracami wykonanymi ręcznie, żeby w jakiś sposób ten dzień zauważyć i podzielić się swoją radością z chorymi – zaznacza Alicja Mączkowiak, ordynator Oddziału Neurologii z Oddziałem Udarowym Szpitala Specjalistycznego im. F. Ceynowy w Wejherowie.

Do wejherowskiego szpitala przyjechała grupa wolontariuszy z Wiejskiego Domu Kultury w Domatówku. Kartki przygotowały specjalnie na ten dzień dzieci z Domatówka, Darzlubia, Błądzikowa oraz Leśniewa. Dodatkowo kartki wykonały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. generała Józefa Wybickiego w Wejherowie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24