11.02.2019 10:10 1 PM

Miasto z Morza i Marzeń obchodziło 93. urodziny

Źródło: Gdynia.pl/ fot. Dawid Linkowski

W minioną niedzielę Gdynia obchodziła swoje 93. urodziny. Miasto otrzymało prawa miejskie 10 lutego 1926 roku. Z tej okazji odbyły się oficjalne uroczystości przy pomniku Polski Morskiej.

Od 1926 roku miasto zmieniło się nie do poznania, rozszerzyło swoją powierzchnię i zabudowę, przyciągnęło kolejne pokolenia ludzi szukających swojego miejsca na ziemi – czytamy na portalu Gdynia.pl.

Miastu z Morza i Marzeń zostało niespełna siedem lat do okrągłej, symbolicznej „setki”. W niedzielę (10 lutego) w samo południe przy pomniku Polski Morskiej władze miasta wzięły udział w tradycyjnych uroczystościach z udziałem Marynarki Wojennej.

Z okazji urodzin naszego miasta życzę wszystkim samych pogodnych, słonecznych dni. Życzę państwu, abyście z dumą patrzyli na nasze miasto – mówiła Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni.

Tego dnia odbyła się również urodzinowa sesja Rady Miasta Gdyni. W Teatrze Miejskim medale im. Eugeniusza Kwiatkowskiego odebrało troje nowych laureatów, dodatkowo poznaliśmy wyróżnionych i zdobywców tegorocznego „Czasu Gdyni”. Lista laureatów znajduje się tutaj.

A tak wyglądała Gdynia w przeszłości:


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24