11.02.2019 08:50 0 Mat. pras. Artykuł sponsorowany

Czy obecnie następuje kryzys męskości?

Źródło: mat.pras.

W obecnych czasach wiele kobiet jest zdania, że następuje kryzys męskości i na świecie nie ma już prawdziwych mężczyzn. Czy taka jest jednak prawda? Na świecie i w zachowaniu mężczyzn nastąpiło wiele zmian, a także moda stała się nieco mniej elegancka i męska. Czy to jednak oznacza, że na świecie nie ma już gentlemanów? Dwudziesty pierwszy wiek to wiele zmian, które sprawiły, że postrzeganie związków znacząco się zmieniło. Tak więc i zachowania mężczyzn i kobiet uległy zmianie. Czas jednak wyjaśnić sobie, czy w dzisiejszych czasach następuje kryzys męskości?

Co to jest męskość?

Na początek warto sobie wyjaśnić, czym dokładnie jest męskość. Czy to jedynie ubiór, czy też zachowanie? Kobiety uważają mężczyzn za gentlemanów i wtedy wydają im się oni najbardziej męscy. Jednak nie dla każdej kobiety otwieranie przed nią drzwi i dbanie o jej dobry nastrój jest męskim zachowaniem. Takie kroki stają się dla wielu kobiet staroświeckie i nie są postrzegane jako męskie w obecnych czasach. Dlaczego tak jest?

Dwudziesty pierwszy wiek to czas, kiedy kobiety stały się silne i samodzielnie. Wiele z nich przestało być zależnych od mężczyzn i ich pomocy. Tak więc zachowania, które pokazują, że kobieta jest słabsza i potrzebuje większego wsparcia, są traktowane przez niektóre z nich jak atak. Trudno więc odpowiedzieć sobie jednoznacznie, czy obecnie nie ma już prawdziwych mężczyzn, czy następuje właśnie największy kryzys męskości w dziejach świata?

Jak postrzegamy związki – męskość

Ważne jest również to, w jaki sposób w obecnych czasach widzimy związki. Od dawna zapomniano już o tym, że dawniej kobiety siedziały w domach i czekały na swoich mężczyzn. Teraz kobiety rzadko kiedy bezczynnie siedzą w domu, a częściej to właśnie one są utrzymankami. Czasy się zmieniły i życie w związku również. Teraz kobiety po znalezieniu partnera życiowego nie są od niego uzależnione, a to jest postrzegane jako pozytywna cecha. Częściej krytykuje się związki, w których kobiety są uzależnione od mężczyzn i polegają na ich pomocy.

Pojawiają się również związki, w których to mężczyzna zostaje w domu i zajmuje się gotowaniem i opieką nad dziećmi, a kobieta rusza do pracy. Takie zachowania rzadko były stosowane w dawnych czasach, a jednak nie powiedziano, że nie pojawiały się tam takie związki. Nie były one jednak pokazywane i popierane, przez co niewiele się słyszy o takich praktykach. Mimo tego, że czasy się zmieniły, to nadal taki podział ról jest krytykowany, chociaż nie tak bardzo, jak jeszcze kilka lat temu. Obecnie uważa się, że nie tylko kobieta ma prawo do pracy, a jeśli mężczyzna nie ma problemu z gotowaniem i utrzymaniem porządku w domu, to dlaczego ma tego nie robić?

Czy to jednak powód by myśleć, że taki mężczyzna staje się mniej męski niż ten, który każe swojej kobiecie zostać w domu, a sam zarabia na jego utrzymanie? Nie można tak powiedzieć. Pomoc i czułość to przecież cechy gentlemana. Tak więc jeśli mężczyzna pomaga w gotowaniu i odciąża kobietę od kilku obowiązków domowych nie powinien być postrzegany jako mniej męski. Takie zachowanie powinno być jak najbardziej polecane.

Męskie postrzeganie kobiet

Zmieniło się również spojrzenie mężczyzn na kobiety. Nie tylko panie stały się samodzielnie, ale mężczyźni stali się mniej agresywni. Od dawna nie stosuje się walk, które kiedyś były bardzo często praktykowane. Teraz prawdziwy mężczyzna będzie stronił od bójek, ale nadal będzie miał swój honor i nie będzie tchórzem. Trzeba wiedzieć, że właśnie takie cechy pojawiają się w społeczeństwie, kiedy opisywany jest prawdziwy mężczyzna. Co więc uznać za większą oznakę męskości? To, że mężczyzna skłania się do bójek i pokazuje tym swoją siłę, czy może to, że woli rozwiązywać konflikty nie stosując przy tym przemocy.

W obecnych czasach stosuje się raczej tę drugą zasadę i właśnie takie zachowanie jest postrzegane jako męskie. A jednak pojawią się i takie osoby, które będą zdania, że prawdziwy mężczyzna, zamiast rozmawiać, od razu przeszedłby do czynów. Tutaj znowu pojawia się problem z oceną męskości – zauważa ekspert z portalu https://memberxxl.pl.

Okazuje się więc, że nie da się dokładnie określić czym jest męskość oraz czy zanika, czy staje się większa niż jeszcze kilka lat temu. To, w jaki sposób postrzegamy męskość zależy od naszego charakteru. Dla jednych męski będzie chłopak, który ma zarost i ubiera się w dres, a dla innych mężczyzna, który ubrany jest w koszulę i spodnie od garnituru i doskonale dba o swoją urodę.

Męskość może zanikać według niektórych osób, a jednak wciąż istnieją mężczyźni, którzy są dobrze wychowani, dbają o siebie, mają szacunek do kobiet i innych, dbają o swoją reputację, są eleganccy i zadbani. Mimo posiadania honoru nie są agresywni, ale nie są też tchórzami. I to są cechy gentlemanów.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24