12.02.2019 16:10 2 PM

Biegając, pomożesz Darii, której rak odebrał nogę

mat.pras,

Daria przeszła bardzo wiele, ale na swojej drodze wciąż spotyka dobrych ludzi, których wsparcie daje jej siłę, ale przede wszystkim nadzieję. Kolejna akcja dla Darii odbędzie się 10 marca, będzie to bieg charytatywny. Zapisy już trwają.

Na początku stycznia pisaliśmy o 24-latce z Choczewa, której rak odebrał nogę. Świat Darii trzykrotnie legł w gruzach – pierwszy raz, gdy się dowiedziała, że jest chora na nowotwór, a następnie – gdy usłyszała o powrocie choroby. Ostatecznym ciosem dla 24-latki była decyzja lekarzy o niemal natychmiastowej konieczności całkowitej amputacji nogi. Grupa przyjaciół za cel postawiła sobie przywrócenie jej do normalnego życia i uruchomiła zbiórkę na stronie Pomagam.pl. Pieniądze można wpłacać pod tym linkiem.

Cel zbiórki to 150 tys. zł. Daria potrzebuje specjalistycznej protezy, której przybliżony koszt to około 100 tys. zł. Reszta pieniędzy będzie przeznaczona na leczenie oraz rehabilitację. Do pomocy dołączają się również organizatorzy „Biegu Charytatywnego Dla Darii Styn #nienarzekamy”. Szczegóły wydarzenia znajdują się tutaj.

Bieg odbędzie się 10 marca. Ilość miejsc jest ograniczona.

Całość z zapisów przeznaczona będzie na rehabilitację i zakup protezy dla Darii. Każda startująca osoba otrzyma pamiątkowy medal – piszą organizatorzy.

Bieg odbędzie się na zasadzie pętli – 0,5 km. Każdy wybiera odpowiedni dla siebie dystans. Bieg dla dzieci to pętla 230 metrów.

Zapisy możliwe są na tej stronie.

Podczas wydarzenia odbędą się licytacje, podziękowania dla sponsorów i losowanie nagród wśród uczestników.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24