05.02.2019 10:40 6 mike/KMP Gdynia/PO Gdańsk

Ojciec i syn aresztowani po zabójstwie w Gdyni

Źródło: KMP Gdynia

Po zabójstwie 69-latka, do którego doszło w minioną sobotę (2 lutego) w Gdyni-Chyloni, zatrzymano dwóch mężczyzn – ojca i syna. Młodszy z zatrzymanych, 39-latek, usłyszał zarzut popełnienia zabójstwa. Jego ojciec, 65-letni mężczyzna, odpowie za nieudzielenie pomocy pokrzywdzonemu i zacieranie śladów. Obaj podejrzani, na mocy decyzji sądu, najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Przypomnijmy – w sobotnią noc, kilkanaście minut po godzinie 1:00, do dyżurnego komisariatu w Gdyni-Chyloni napłynęło zgłoszenie, że w mieszkaniu w tym rejonie miasta odnaleziono zwłoki 69-latka. O sprawie pisaliśmy tutaj.

Niezwłocznie na miejsce został skierowany patrol będący najbliżej wskazanej lokalizacji, grupa dochodzeniowo-procesowa, biegły lekarz sądowy, technik kryminalistyki i prokurator. Na miejscu policjanci potwierdzili zgłoszenie i ujawnili zwłoki mężczyzny z widocznymi obrażeniami głowy. W mieszkaniu przebywało trzech mężczyzn, którzy zostali zatrzymani. Cała trójka zaprzeczyła, aby mieli coś wspólnego ze śmiercią 69-latka – informują kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

Jak ustalili śledczy, trzej mężczyźni mieszkali w tym samym lokalu. Gdy na miejscu pojawili się kryminalni, mieszkanie było już sprzątnięte. Na ciele zmarłego widoczne były jednak ślady świadczące o tym, że 69-letni mężczyzna przed śmiercią został pobity. Potwierdziły to wyniki sekcji zwłok.

Ze wstępnej opinii po przeprowadzonej sekcji zwłok wynika, że pokrzywdzony zmarł śmiercią nagłą o złożonym mechanizmie. Doszło u niego do niewydolności oddechowo-krążeniowej spowodowanej obfitym krwawieniem i aspiracją krwi do dróg oddechowych w następstwie doznanych obrażeń ciała w obrębie twarzy oraz klatki piersiowej. Jak stwierdził biegły, ujawnione obrażenia powstały wskutek licznych urazów mechanicznych, godzących z bardzo dużą siłą – mówi prok. Grażyna Wawryniuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Ostatecznie prokurator postawił 39-latkowi zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym. Jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż osiem lat, 25 lat więzienia lub dożywocia. Drugi z mężczyzn, ojciec oskarżonego o zabójstwo, usłyszał zarzut nieudzielenia pomocy pokrzywdzonemu i utrudnienia śledztwa poprzez zacieranie śladów. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Gdynia

Obaj mężczyźni przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia w sprawie. W poniedziałek (4 lutego) sąd przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował zatrzymanych na trzy miesiące.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24