05.02.2019 08:32 5 Kwt/KWP Gdańsk

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Fot. KWP Gdańsk

W zaledwie jeden weekend pomorscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 15 osób, które kierowały autem pod wpływem alkoholu. Alkomat u każdego z nich wykazał od ponad 0,2 do 2,3 promila. Jeden z nietrzeźwych kierowców zbiegł z miejsca kolizji, zatrzymał go w swoim wolnym czasie policjant pracujący w Gdańsku.

Jeden z nietrzeźwych kierowców, a jednocześnie sprawca kolizji został zatrzymany przez asp. Michała Cieślika, kierownika Referatu Interwencyjnego KMP w Gdańsku.

W sobotę o godz. 14:40 policjant, jadąc z rodziną ul. Słowackiego, na skrzyżowaniu z ul. Potokową zwrócił uwagę na kierującego volkswagenem golfem, który poruszał się z dużą prędkością i agresywnie zmieniał pasy ruchu. Już na alei Żołnierzy Wyklętych kierowca volkswagena nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, uderzył w tył stojącej przed nim skody, a następnie zjechał na prawo i uderzył autem w sygnalizator świetlny. Na tę sytuację zareagował asp. Michał Cieślik, który podjechał do kierującego volkswagenem i wysiadł z auta. Sprawca kolizji, widząc go, uciekł z miejsca zderzania i odjechał w kierunku ul. Kościuszki. Kierownik Referatu Interwencyjnego ruszył prywatnym samochodem w pościg za mężczyzną i na ul. Kunickiego zajechał mu drogę, uniemożliwiając dalszą ucieczkę – informuje zespół prasowy KWP Gdańsk.

Funkcjonariusz podbiegł do kierowcy i zabrał mu kluczyki, ujął sprawcę kolizji i powiadomił o sprawie oficera dyżurnego. Sprawca zdarzenia, czyli 38-letni kierowca volkswagena, miał 1,7 promila alkoholu.

Za kierowanie autem pod wpływem alkoholu grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy, areszt lub grzywna oraz utrata uprawnień do kierowania. Za spowodowanie kolizji będąc w stanie nietrzeźwości, grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24