04.02.2019 09:50 11 mike/KWP Gdańsk

Tragedia w Żukowie: wśród ofiar 17-latka z powiatu wejherowskiego

Źródło: KWP Gdańsk

Dwoje nastolatków – 17-letnia mieszkanka powiatu wejherowskiego i 18-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego – zginęło na miejscu w wyniku tragicznego wypadku, do którego doszło w Żukowie. Wyjaśnieniem okoliczności i przyczyn tego zdarzenia zajmują się kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Do wypadku doszło w miniony czwartek (31 stycznia) na ulicy Gdańskiej w Żukowie. Jak wynika ze wstępnych ustaleń mundurowych, 19-letni kierowca osobowego volkswagena w niedozwolonym miejscu rozpoczął manewr wyprzedzania ciężarówki. Następnie wpadł w poślizg i zderzył się czołowo z nadjeżdżający z naprzeciwka pojazdem marki Volvo, który prowadził 33-latek z Gdańska. W wyniku tego wypadku śmierć na miejscu ponieśli pasażerowie volkswagena – 17-letnia mieszkanka powiatu wejherowskiego i 18-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali na miejscu zdarzenia oględziny pojazdów i miejsca zdarzenia oraz sporządzili szkic sytuacyjny. Technik kryminalistyki sporządził dokumentacje fotograficzną. Wykonane na miejscu czynności pomogą mundurowym ustalić bliższe okoliczności tego zdarzenia – informują mundurowi z Kartuz.

Źródło: KWP Gdańsk

Policjanci apelują o rozwagę na drogach i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych, należy zachować większą odległość od poprzedzającego pojazdu i poruszać się z bezpieczną prędkością.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24