01.02.2019 09:30 16 mike

Przedszkolaki z Gościcina przeniosą się do Bolszewa? Taka jest wola radnych

Fot. TTM

Budynek przedszkola przy ulicy Fabrycznej w Gościcinie to willa – dom mieszkalny, który został jedynie przystosowany do potrzeb tego typu placówki. Nigdy jednak nie był projektowany, by spełniać takie wymagania. Niewiele można zrobić, by wydatnie poprawić jakość opieki nad dziećmi w tym miejscu. Rozwiązaniem może być przeniesienie oddziałów przedszkolnych do pomieszczeń po gimnazjum w Bolszewie. Taką wolę wyrazili radni gminy Wejherowo.

Ten obiekt obecnie jest w niezbyt dobrym stanie technicznym – przyznaje Henryk Skwarło, wójt gminy Wejherowo. – Poza tym nie ma żadnych możliwości rozwoju, powiększenia liczby przyjmowanych dzieci. – dodaje.

Fot. TTM

Co również istotne, budynku nie da się dostosować do wymogów, które wynikają z przepisów przeciwpożarowych. Z kolei po likwidacji gimnazjów w relatywnie młodym, 18-letnim budynku szkoły w Bolszewie zrobiło się pusto.

Tam oczywiście warunki są bardzo dobre – zaznacza Hubert Toma, przewodniczący Rady Gminy Wejherowo. – Mamy też pozytywne opinie komisji i kuratorium oświaty.

Wójt gminy Wejherowo podkreśla, że na ewentualnych przenosinach przedszkola z Gościcina do Bolszewa skorzystają przede wszystkim dzieci. Będzie też możliwość zwiększenia liczby miejsc w placówce. Będzie można utworzyć jeden oddział więcej, co oznacza dodatkowych 25 miejsc dla najmłodszych.

To bardzo istotne, bo chętnych mieliśmy zawsze nieco więcej niż mogliśmy przyjąć – nadmienia Henryk Skwarło.

Fot. TTM

Fot. TTM

Na razie radni gminy Wejherowo podjęli uchwałę intencyjną w tej sprawie. Trudno więc mówić o terminach związanych z przeprowadzką.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24