29.01.2019 10:02 21 Kwt/UM Wejherowo

W Wejherowie powstaje osiedlowa świetlica

fot. UM Wejherowo

Przy ul. Mostnika w Wejherowie powstaje nowe miejsce spotkań dla mieszkańców. Inwestycja powstaje dzięki zaangażowaniu mieszkańców i jest usytuowana w pobliżu istniejącego zespołu boisk, placu zabaw i siłowni fitness.

W ramach Budżetu Obywatelskiego na osiedlu Sucharskiego budowana jest świetlica. Koszt robót wyniesie około 420 tysięcy złotych.

Obiekt zaprojektowany jest jako miejsce do spotkań dla mieszkańców, z przeznaczeniem na działalność kulturalno-oświatową i samorządową. Zostanie oddany do dyspozycji Rady Osiedlowej – mówi zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz.

Świetlica osiedlowa będzie wolno stojącym budynkiem jednokondygnacyjnym w kształcie złamanego prostokąta. Do dyspozycji mieszkańców będzie około 82 metrów kwadratowych. Wewnątrz pomieszczenia znajdzie się sala zebrań na około 45 miejsc, aneks kuchenny, pomieszczenie gospodarcze i łazienka. Wokół budynku powstanie chodnik, utwardzona zostanie także droga dojazdowa z ul. Mostnika. Nie zabraknie miejsc parkingowych.

W ramach inwestycji powstanie kanalizacja sanitarna, deszczowa i wodociągowa, instalacja elektryczna i odgromowa, a także instalacja gazowa umożliwiająca ogrzewanie budynku piecem z sieci gazowej.

fot. UM Wejherowo


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24