25.01.2019 14:30 11 mike/KPP Wejherowo

Policjanci zaryzykowali życiem podczas akcji ewakuacyjnej

Fot. KPP Wejherowo

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, sierż. Wojciech Bolda i post. Patryk Nurkowski, stali się cichymi bohaterami akcji ratunkowej w czasie pożaru. Nie bacząc na niebezpieczeństwo, sprawnie ewakuowali osoby znajdujące się w pobliskich mieszkaniach, choć sami podtruli się tlenkiem węgla. Dzięki ich postawie, być może udało się uniknąć większej tragedii.

Przypomnijmy – w minioną sobotę (19 stycznia) po godzinie 2:00 przy ulicy Fenikowskiego w Wejherowie wybuchł pożar. Zapaliło się mieszkanie na trzecim piętrze w jednym z domów wielorodzinnych. O zdarzeniu informowaliśmy tutaj.

Fot. Czytelnik

Fot. Czytelnik

Na miejsce pożaru natychmiast udali się przedstawiciele służb, w tym policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Gdy przybyli na miejsce, służby medyczne udzielały pomocy osobom poszkodowanym w pożarze.

W tej sytuacji funkcjonariusze natychmiast podjęli działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa pozostałym mieszkańcom budynku wielorodzinnego. Policjanci bez chwili wahania wbiegli do środka budynku i w pierwszej kolejności sprawdzili mieszkanie objęte pożarem, by się upewnić, czy nie ma w nim innych osób potrzebujących pomocy, a następnie rozpoczęli błyskawiczną ewakuację pozostałych mieszkańców budynku – relacjonuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Łącznie podczas pożaru ucierpiały cztery osoby, w tym dwóch wspomnianych policjantów. Sierżant Wojciech Bolda i post. Patryk Nurkowski wypełnili swoje zadania i bezpiecznie ewakuowali mieszkańców budynku. Podczas działań związanych z ewakuacją sami podtruli się jednak tlenkiem węgla i musieli skorzystać z pomocy medycznej. Na szczęście, życiu obu funkcjonariuszy nie zagraża niebezpieczeństwo.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24