14.01.2019 12:30 21 PM

Wejherowo: Lech Wałęsa namawiał młodych do zmieniania rzeczywistości

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

"Potrzeba zaangażowania i naszej dyskusji – należy zaproponować rozwiązania, które odpowiadają naszym czasom" – mówił podczas spotkania w Wejherowie były prezydent Lech Wałęsa.

Lech Wałęsa odpowiedział na zaproszenie Komitetu Obrony Demokracji, który działa na terenie powiatu wejherowskiego. Spotkanie odbyło się w piątek (11 stycznia) i było transmitowane na żywo na profilu portalu Nadmorski24.pl na Facebooku. Podczas spotkania rozmawiano o demokracji. Pełny zapis spotkania jest dostępny tutaj.

W Polsce dzieje się wiele ciekawych rzeczy, w Europie też, i dlatego trzeba o tym rozmawiać, aby znaleźć dobre rozwiązanie. Przechodzimy z myślenia państewka, kraje – na państwo, Europę, a nawet na globalizację. Powstają podstawowe pytania, na jakich fundamentach, na jakim systemie i to wszystko trzeba uzgodnić. Ludzi interesuje, co dalej – mówił prezydent Lech Wałęsa.

Według laureata Pokojowej Nagrody Nobla, pokolenie przesiąknięte historią powinno ustąpić na rzecz młodych ludzi, którzy mają się organizować i wypracowywać najlepsze rozwiązania.

Nie ma takiego ciężaru i takich rozwiązań, których byśmy naszą wspólną mądrością nie osiągnęli. Cały problem polega na tym, abyśmy usiedli, rozmawiali i szukali najlepszych rozwiązań – mówił w Wejherowie Lech Wałęsa.

Podczas spotkania uczestnicy mogli zadawać pytania byłemu prezydentowi, a także wyrazić swoja opinię.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24