11.01.2019 14:19 2 Mat. red. Artykuł sponsorowany

Jak kupić tanią polisę OC?

Mat. pras.

Zakup ubezpieczenia OC to obowiązek każdego kierowcy posiadającego samochód. To, ile będzie kosztowała polisa ubezpieczeniowa zależne jest od wielu różnorodnych czynników. Wśród nich znajdują się te, które związane są z samym kierowcą oraz te, które wiążą się z ubezpieczanym pojazdem.

Wśród tych czynników, które związane są z kierowcą, a wpływają na wysokość składki jest między innymi jego wiek, czas jaki upłynął od uzyskania uprawnień do kierowania pojazdami, czy też miasto, w jakim mieszka.


Od tego zależy cena polisy OC

Im młodszy kierowca i mniej doświadczony, tym wyższa będzie składka i odwrotnie. Sprawa nieco się zmienia, gdy kierowca przekroczy pewien wiek (różny zależnie od towarzystwa ubezpieczeniowego) i wejdzie w okres, w którym składka znowu nieznacznie rośnie z uwagi na nieco opóźnione reakcje czy wolniejszy refleks.

Im większe miasto, tym też bardziej składka będzie rosła. Jest to związane z tym, że w większym mieście jest więcej samochodów, a ruch jest bardziej intensywny. Co za tym idzie, większe jest prawdopodobieństwo zdarzenia ubezpieczeniowego. Skoro tak, to firma ubezpieczeniowa, chce to sobie w jakiś sposób rozliczyć, podnosząc składkę ubezpieczeniową.

W zakresie czynników związanych z samochodem, które powiększają składkę ubezpieczeniową, znajduje się rok jego produkcji, rok pierwszej rejestracji w kraju, dotychczasowy przebieg, pojemność i moc silnika. Nie bez znaczenia jest również marka i model. Wszystkie te informacje powodują, że podczas wyliczania składki przybiera ona daną wartość.


Gdzie znaleźć tanią polisę OC?

Pojawia się więc pytanie, gdzie znaleźć tanią polisę OC? Skoro jest to ubezpieczenie obowiązkowe i w każdym przypadku wygląda ono tak samo we wszystkich firmach ubezpieczeniowych, to jedynym elementem różnicującym, a co za tym idzie, również decydującym o wyborze tej a nie innej oferty, staje się cena.

Najlepiej więc porównać oferty obowiązujące obecnie na rynku i spośród nich wybrać tę, która okaże się najkorzystniejsza. Przeglądanie propozycji u ubezpieczycieli byłoby zajęciem niezwykle czasochłonnym. Każdy przedstawiciel musiałby przygotować kalkulację, a prawdopodobnie również zachęcałby do dokonania zakupu. Taka presja nie sprzyja podejmowaniu racjonalnych decyzji. Właśnie dlatego lepiej jest wykonać takie porównanie w nieco inny sposób.

Doskonałym wsparciem będą tutaj porównywarki ubezpieczeń. Wystarczy wypełnić formularz zamieszczony na stronie internetowej, podać wszystkie wymagane dane – koniecznie zgodnie z prawdą – by po kilku chwilach pojawiła się lista dostępnych polis ubezpieczeniowych, wraz z nazwą towarzystwa ubezpieczeniowego i składką, jaką trzeba by było za tę polisę zapłacić.

Porównywarka ubezpieczeń dostępna jest cały czas, ponieważ jest to urządzenie online. To zainteresowany decyduje kiedy i gdzie z niej skorzysta. To bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie. Jego zaletą jest również to, że dane podaje się raz, a kalkulacji otrzymuje się kilka.

Wystarczy przejrzeć ceny i sprawdzić, która z nich jest najniższa. Takie porównanie ubezpieczenia OC – ubezpieczamy-auto.pl to bardzo skuteczny sposób na szybkie zorientowanie się w rynku.


Jak kupić niedrogie OC?

Przy każdej polisie wyświetlany jest przycisk z napisem „kup” lub „przejdź do zakupu”. Wystarczy kliknąć ten, który znajduje się przy najbardziej interesującej ofercie. System przekieruje do możliwości dokonania zakupu. Należy wówczas postępować zgodnie ze wskazówkami. Po otrzymaniu numeru konta i tytułu wpłaty należy przelać wartość wybranej składki.

Gdy pieniądze zaksięgują się na koncie ubezpieczyciela i zostaną prawidłowo przypisane do ubezpieczonego, na podany wcześniej adres mailowy zostanie wysłane potwierdzenie zawarcia umowy ubezpieczenia, a polisa będzie aktywna od wcześniej wskazanej przez ubezpieczonego daty. Bez wychodzenia z domu, bez komplikacji, szybko, prosto i co najważniejsze tanio. To chyba najprostszy sposób na kupienie taniej polisy OC.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24