20.01.2019 09:28 0 Kwt/mat. pras.

Posłuchaj opowieści podróżników – zbliżają się Kolosy

Mat. pras.

Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów odbędą się w dniach 8–10 marca 2019 roku. Będzie to 21. edycja słynnych gdyńskich Kolosów, które gromadzą podróżników i odkrywców z całej Polski.

Kolosy to powszechnie używana nazwa Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, która co roku odbywa się w Gdyni.

Wydarzenie trwa trzy dni, podczas których od rana do wieczora w ogromnej hali Gdynia Arena, mogącej pomieścić równocześnie nawet cztery tysiące widzów, zaadoptowanej tak, by pełniła również funkcję sali kinowej, odbywają się prezentacje (relacje, pokazy zdjęć oraz filmów) najciekawszych podróżniczych dokonań minionego roku kalendarzowego. Uzupełnieniem pokazów na Kolosach są liczne wydarzenia towarzyszące: wystawy zdjęć, seminaria specjalistyczne, spotkania z autorami książek czy targi sprzętu outdoorowego. Kulminacyjny punkt programu to zawsze ceremonia wręczenia nagród – informują organizatorzy wydarzenia.

Wydarzenie odbywać się będzie także w budynkach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego, gdzie w trzech salach prowadzona będzie transmisja na żywo z hali głównej, w kolejnej sali znajdzie się Fotoplastykon.

Kolosy zbierają w jednym miejscu mnóstwo niesamowitych historii podróżniczych czy przygód, o których można by pisać książki. W spotkaniach z odkrywcami może uczestniczyć każdy, bardzo często zawierają one wskazówki o tym jak tanio i bezpiecznie podróżować po całym świecie.

Prestiżowe statuetki Kolosów są przyznane w pięciu głównych kategoriach, czyli alpinizmie, eksploracji jaskiń, podróżach, w kategorii wyczyn roku oraz żeglarstwo. Dodatkowe dwie nagrody przyznają także dziennikarze oraz zgromadzona publiczność.

Mat. pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24