10.01.2019 15:10 5 PM

Tabliczki na domach mogą ratować życie

Fot. SM Wejherowo

To tylko tabliczka z adresem, ale może przyczynić się do uratowania życia. Nawet kilka sekund, podczas których służby ratownicze szukają adresu, gdzie mają udzielić pomocy, może być kluczowych. Dlatego tak ważne jest prawidłowe oznakowanie budynku.

Wejherowska straż miejska sprawdza, czy nieruchomości są oznaczone numerem porządkowym.

Wraz z rozwojem urbanistycznej zabudowy miejskiej i osiedli mieszkaniowych, w ostatnich latach na terenie miasta częstym zjawiskiem jest brak oznaczenia posesji przez właścicieli, administratorów, dozorców lub użytkowników nieruchomości, wbrew obowiązkowi umieszczania w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku tabliczki z numerem porządkowym – informuje Zenon Hinca, komendant Straży Miejskiej w Wejherowie.

W przypadku, gdy budynek jest położony w głębi ogrodzonej nieruchomości, tabliczkę z numerem porządkowym umieszcza się również na ogrodzeniu. Wszytko dla bezpieczeństwa i ułatwienia pracy pogotowiu, policji czy straży pożarnej.

Powinniśmy mieć prawidłowo oznakowany budynek, ponieważ niejednokrotnie służby, dojeżdżając na miejsce zdarzenia, starają się spojrzeć na numerację budynku, aby wiedzieć, czy pod dany adres już dotarły. Jest to niezwykle ważne ze względu na skrócenie czasu dojazdu i udzielenie pomocy – wyjaśnia st. kpt Łukasz Płusa, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Gdańsku.

Jak informuje straż miejska większość nieruchomości oznaczona jest prawidłowo. Za brak tabliczki z adresem grozi grzywna do 250 zł lub kara nagany.

W ramach kontroli strażnicy sprawdzą również, czy właściciele, którzy posiadają szamba, zawarli umowę na wywóz nieczystości płynnych oraz czy będące na nieruchomości psy szczepione są przeciwko wściekliźnie i czy wnoszona jest za nie opłata.

Fot. SM Wejherowo

Fot. SM Wejherowo


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24