27.10.2010 10:24 0

Dbajmy o bezpieczeństwo na drogach – wymieńmy opony na "zimówki"

W ostatnich dniach temperatura zaczęła spadać poniżej 7 stopni Celsjusza i utrzymuje się na tym poziomie, natomiast w nocy zaczęły się już przymrozki. Oznacza to, że warto pomyśleć o zmianie ogumienia. Droga hamowania na śniegu czy też zmarzniętej nawierzchni, na letniej oponie- jest znacznie dłuższa niż na oponie zimowej. Policjanci z Wejherowa apelują do kierowców, by dbali o własne bezpieczeństwo na drogach.

“Zimówki” najlepiej jest założyć jeszcze przed pierwszymi opadami śniegu. Wówczas jazda samochodem będzie znacznie bardziej bezpieczna, a my unikniemy długiej kolejki w serwisie.

Opony zimowe różną się od letnich praktycznie wszystkim. Letnia przy niskich temperaturach nie zapewnia odpowiedniej przyczepności nawet na suchym asfalcie, gdyż w takiej temperaturze robi się twarda. Ponadto opona zimowa różni się od opony letniej i dlatego nawet przy dużym mrozie zachowuje elastyczność i odpowiednią przyczepność, również na śniegu. Również jej bieżnik jest zupełnie inny - posiada inną rzeźbę która umożliwiają lepsze odprowadzenie większej ilości wody oraz błota pośniegowego.

Dlatego też, mając na uwadze własne bezpieczeństwo oraz naszych najbliższych powinniśmy jak najszybciej wymienić opony.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24