12.01.2019 10:30 6 raz

Chcą drogi i jej oświetlenia w Mrzezinie

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: Google Maps

Mieszkańcy Mrzezina zaapelowali do władz gminy Puck, by pomogły im rozwiązać problem z dostępem do domów. Jak informują, nie wszystkie drogi bywają przejezdne. W dodatku brakuje oświetlenia.

Z apelem o poprawę infrastruktury do władz gminy Puck zwrócili się mieszkańcy ulicy Wrzosowej w Mrzezinie.

Chciałam się dowiedzieć, czy jest możliwość zrobienia czegoś z drogą? Z racji warunków pogodowych „droga” jest zniszczona i nie mamy możliwości dojazdu do własnej posesji, podobnie sąsiedzi. Nie oczekuję asfaltu ale może udałoby się chociaż ją wyrównać i utwardzić? – spytała jedna z mieszkanek.

Do urzędu skierowała też prośbę odnośnie do lamp, które są zainstalowane na wspomnianej drodze. Jak opisała, światła palą się tylko przy pierwszym domu, a reszta jest wyłączona.

Nawierzchnia gruntowa podlegać będzie systematycznej bieżącej konserwacji, polegającej między innymi na okresowym uzupełnianiu ubytków, wyrównywaniu profilu i dogęszczaniu – poinformował Tadeusz Puszkarczuk, wójt gminy Puck. – Stan dróg gminnych jest na bieżąco monitorowany, a niezbędne prace, mające na celu przejezdność dróg, są zlecane przez tutejszy Urząd do wykonania w miarę występujących potrzeb i posiadanych środków finansowych.

Z kolei jeśli chodzi o inwestycję związaną z oświetleniem na ulicy Wrzosowej, jak zapewnił gospodarz gminy, jest ona w trakcie realizacji i włączenie lamp nastąpi po jej zakończeniu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24