05.01.2019 10:00 0 mike/Rumia.eu

Mieszkaniec Rumi poszukuje bliźniaka genetycznego

Źródło: Rumia.eu

Damian Bojar z Rumi to 24-latek, który jeszcze do niedawna prowadził aktywny tryb życia. Niestety, zapadł na groźną chorobę, a żadne spośród dostępnych leków nie są w stanie poprawić jego stanu zdrowia. Potrzebuje przeszczepienia szpiku, ale wcześniej będzie musiał znaleźć bliźniaka genetycznego.

W 2018 roku u Damiana Bojara stwierdzono niedokrwistość (anemię) aplastyczną, określaną również jako aplazja szpiku. Jest to choroba, w której dochodzi do niewydolności szpiku kostnego. Najczęściej zapadają na nią osoby w wieku 15–25 lat. Leczenie obejmuje m.in. chemioterapię i stosowanie intensywnej terapii immunopresyjnej. Niestety, w przypadku pana Damiana możliwości tradycyjnego leczenia się już wyczerpały. Mieszkaniec Rumi potrzebuje przeszczepienia szpiku. A warto podkreślić, że nawet w 90% przypadków jest to procedura, która zapewnia powrót do zdrowia.

Wszyscy chętni, którzy chcą pomóc panu Damianowi, mogą dołączyć do bazy Fundacji DKMS:

– 12 stycznia w Centrum Handlowym Port Rumia (godz. 13:00–18:00);

– 13 stycznia w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rumi (godz. 9:00–14:00; rejestracja połączona z akcją honorowego krwiodawstwa) oraz w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji (godz. 14:00–20:00).

Można również dokonać zdalnej rejestracji online na stronie DKMS.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24