28.12.2018 08:30 0 Kwt

Sprawdź, jak zaplanować urlop w 2019 roku

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Nie opadły jeszcze emocje związane ze świętami Bożego Narodzenia, ale przełom starego i nowego roku to dobry czas, by zaplanować urlop w 2019 roku. W przypadku osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę jest to wręcz obowiązek. Warto więc przeanalizować kalendarz, by dzięki umiejętnemu planowaniu zyskać kilka dodatkowych dni na wypoczynek.

Nowy Rok w styczniu 2019 roku przypada we wtorek. A zatem wypisując wniosek urlopowy na 31 grudnia do pracy musimy wrócić dopiero w środę 2 stycznia. Niestety, święto Trzech Króli przypada w niedzielę. Jeśli chcielibyśmy sobie przedłużyć do tego czasu weekend, trzeba by wziąć cztery dni robocze urlopu (31 grudnia, 2–4 stycznia).

W lutym i marcu nie ma dni ustawowo wolnych od pracy. Natomiast Wielki Tydzień przypada w drugiej połowie kwietnia – to ważna informacja dla osób, które planują świąteczne wyjazdy. Lany Poniedziałek wypada 22 kwietnia.

Święto Pracy przypada w środę, a Święto Konstytucji 3 Maja – w piątek. To również okazja do zorganizowania długiego weekendu (od 1 maja do 5 maja) – w takim wypadku wykorzystamy zaledwie jeden dzień roboczy, a do pracy będziemy musieli pójść tylko 2 maja. Jeśli uda się nam zaplanować urlop również w tym dniu, łącznie zyskamy aż pięć dni wolnego.

W czerwcu również będziemy mogli odpocząć nieco dłużej niż zwykle. Boże Ciało przypada w czwartek 20 czerwca, a więc wolny piątek (21 czerwca) oznacza kolejny długi weekend.

W lipcu kalendarz nie będzie dla nas łaskawy – w tym miesiącu nie ma dni ustawowo wolnych od pracy. Dnia 15 sierpnia przypada Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, w 2019 roku przypada ono w czwartek. Wypisując wniosek urlopowy na piątek (16 sierpnia) będziemy mogli także przedłużyć sobie weekend.

Wiele osób z pewnością zaplanuje długi weekend na początku listopada. Wszystkich Świętych przypada w piątek. Święto Niepodległości wypada natomiast w poniedziałek.

Układ kalendarza na 2019 rok sprawia, że możemy się nastawić na długie świętowanie Bożego Narodzenia. Wigilia, która zwyczajowo i tak w wielu firmach jest dniem wolnym od pracy, przypada we wtorek, a pierwszy i drugi dzień świąt – w środę i czwartek. W poświątecznym tygodniu trzeba będzie pójść do pracy tylko w piątek (27 grudnia). Sylwestra będziemy świętować we wtorek, a Nowy Rok – w środę. Jeśli jednak zechcemy wykorzystać cztery dni urlopu (23, 24 27, 30 i 31 grudnia), zyskamy aż 11 dni wolnego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24