13.12.2018 13:20 1 Kwt/BLMW

Załoga Anakondy kolejny raz uratowała życie

Zdjęcie ilustracyjne/źródło: BLMW

We wtorek (11 grudnia) około godziny 8:00 załoga Anakondy z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni przeprowadziła kolejną akcję poszukiwawczo-ratowniczą w tym roku. Pilnej pomocy medycznej potrzebował pracownik platformy wiertniczej znajdującej się około 100 km na północ od Gdyni.

Załoga dyżurna SAR przeprowadziła dwudziestą akcję poszukiwawczo-ratowniczą w tym roku. Tym razem pomocy potrzebował jeden z pracowników platformy wiertniczej znajdującej się na Bałtyku Południowym.

Śmigłowiec W-3WARM Anakonda, dowodzony przez st. chor. szt. Waldemara Domańskiego wystartował z lotniska w Babich Dołach o godzinie 8:11 i skierował się na platformę, nawiązując łączność ze służbami koordynującymi akcję ratowniczą. O godz. 8:49 Anakonda wylądowała na platformie. Poszkodowanego natychmiast podjęto na pokład śmigłowca i trzy minuty później wykonano start, kierując się na lotnisko macierzyste. Lądowanie na lotniku Babie Doły nastąpiło o 9.48, a poszkodowanego przekazano obsadzie karetki pogotowia – czytamy na stronie Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej.

Przypomnijmy, że to już 637. akcja poszukiwawczo-ratownicza lotników morskich. Od momentu powstania Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej lotnicy pomogli łącznie 338 osobom. BLMW utrzymuje ciągłą gotowość do prowadzenia działań ratowniczych z powietrza w obszarze obejmującym ponad 30 000 km2 powierzchni morza.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24