13.12.2018 12:30 0 Kwt/UM Rumia

Włodarze testowali rower metropolitalny

źródło: UM Rumia

Włodarze Rumi, Władysławowa i Gdyni przetestowali rower miejski. Uruchomienie Systemu Roweru Metropolitalnego Mevo planowane jest na wiosnę, a więc po sprawdzeniu działania wszystkich elementów systemu.

W poniedziałek (10 grudnia) rower znajdujący się w posiadaniu stowarzyszenia "Obszar Metropolitalny Gdańsk–Gdynia–Sopot" testowali Wojciech Szczurek, Roman Kużel oraz Michał Pasieczny. Włodarze mogli sprawdzić działanie elektrycznego wspomagania, które włącza się automatycznie przy pedałowaniu.

Jednoślad wyposażony jest m.in. w tarczowe hamulce, regulowane siodełko, elektryczne wspomaganie, które włącza się automatycznie przy pedałowaniu, a także dodatkowe akcesoria, takie jak koszyk czy dzwonek. Wszystko to powoduje, że przejazd jest przyjemny, wygodny i bezpieczny – co zgodnie przyznali włodarze – informuje UM Rumia.

Ostateczny termin uruchomienia systemu Mevo jest uzależniony od przekazania gotowej serii rowerów oraz mobilnej aplikacji dzięki której wypożyczymy jednoślad. Stowarzyszenie Obszar Metropolitalny Gdańsk–Gdynia–Sopot czeka także na oprogramowanie, które umożliwi śledzenie lokalizacji rowerów i poziomu naładowania baterii. Na koniec eksperci sprawdzą działanie wszystkich elementów systemu.

Przypominamy, że System Roweru Metropolitalnego MEVO działać będzie w 14 gminach OMGGS. Flota liczyć będzie 4080 rowerów, które będzie można bezpłatnie oddać przy jednej z 660 stacji; w ciągu ostatnich tygodni zostały one zamontowane we wszystkich gminach. Wszystkie rowery wyposażone będą w napęd elektryczny 1:1 – dołożą tyle samo mocy, ile włoży w nie rowerzysta. Zasilać będą je baterie, o których wymianę zadba operator systemu. Rowery będzie można wypożyczyć w bardzo łatwy sposób m.in. przez aplikację mobilną lub przy użyciu karty mieszkańca, legitymacji studenckiej bądź karty bankomatowej.

źródło: UM Rumia

źródło: UM Rumia


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24