13.12.2018 10:00 4 mike

Pasażerowie z Pucka kupują bilety w kontenerze

Źródło: Hanna Pruchniewska/Facebook

Od początku listopada pasażerom kolei, którzy podróżują na trasie z Helu, daje się we znaki decyzja PKP. Kolejarze nie osiągnęli porozumienia z dotychczasowym ajentem prowadzącym sprzedaż biletów. W rezultacie zamknięte zostały punkty sprzedaży biletów na helskiej linii. Podobnie było w Pucku, jednak tutaj od 10 grudnia można nabyć w tymczasowym pomieszczeniu.

Poczekalnia i kasa biletowa na puckim dworcu nie działają już od początku listopada br.

Interweniowałam w tej sprawie, bo sytuacja zrobiła się dla podróżnych bardzo niekomfortowa – pisze na Facebooku Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka. – Zamknięto dostęp do kas PKP, PKS i poczekalni. Sytuacja wróci do stanu co najmniej poprzedniego, ale póki co jest rozwiązanie tymczasowe – dodaje.

Tym rozwiązaniem, na razie funkcjonującym do odwołania, jest udostępnienie dla podróżnych kontenera, w którym można kupić bilety PKP i PKS. Prowizoryczny punkt sprzedaży jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00–17:00.

Źródło: Hanna Pruchniewska/Facebook

Źródło: Hanna Pruchniewska/Facebook

Źródło: Hanna Pruchniewska/Facebook

Hanna Pruchniewska dodaje, że liczy na szybkie załatwienie sprawy przez kolejarzy, aby pasażerowie, którzy korzystają z dworca w Pucku, mieli jak najlepsze warunki.

Czekamy oczywiście z utęsknieniem na modernizację dworca, która ma być zrealizowana do 2021 r. przez PKP. Na razie etap projektowania… – podsumowuje burmistrz Pucka.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24