12.12.2018 11:36 16 mike/KWP Gdańsk/KPP Wejherowo

Wejherowo: Zlikwidowano plantację marihuany

Fot. KPP Wejherowo

We wtorek (11 grudnia) funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, we współpracy z kryminalnymi z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, zlikwidowali nielegalną plantację marihuany na terenie miasta. Zabezpieczono 74 doniczki wraz z krzakami konopi indyjskich oraz specjalistyczny sprzęt do prowadzenia uprawy. Do policyjnego aresztu trafił 34-letni mieszkaniec Wejherowa, któremu grozi do ośmiu lat więzienia.

Plantacja była prowadzona w dwóch przystosowanych do tego celu pomieszczeniach, przy czym wejście do jednego z nich było zamaskowane – znajdowało się za szafą. W ujawnieniu nielegalnej uprawy uczestniczył też pies służbowy Straży Granicznej we Władysławowie. Na miejscu ujawniono 74 krzaki konopi indyjskich oraz 12 worków foliowych z suszem roślinnym o łącznej masie 3,6 kilograma. Zabezpieczono również specjalistyczny sprzęt. Funkcjonariusze wkroczyli do pomieszczeń na terenie prywatnej posesji we wtorek (11 grudnia) rano.

W czasie przeszukania funkcjonariusze znaleźli zakazane rośliny, które rosły w specjalnie przygotowanych do hodowli pomieszczeniach, wyposażonych w urządzenia do naświetlania, nawadniania, nawożenia i wentylacji. Na miejsce przyjechali technicy kryminalistyczni oraz policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego, którzy zabezpieczyli rośliny i sprzęt służący do uprawy – informuje sierż. sztab. Karolina Pruchniak, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Fot. KPP Wejherowo

Zatrzymany 34-latek z Wejherowa trafił do policyjnego aresztu, gdzie jeszcze w środę (12 grudnia) usłyszy zarzuty. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24