11.12.2018 12:57 16 mike/Wejherowo.pl

Krzysztof Hildebrandt oficjalnie zaprzysiężony na prezydenta Wejherowa

Fot. Wejherowo.pl

Podczas wtorkowej (11 grudnia) nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Wejherowa odbyło się uroczyste zaprzysiężenie Krzysztofa Hildebrandta na urząd prezydenta. Po złożeniu ślubowania prezydent przedstawił zadania na kadencję 2018–2023.

„Obejmując urząd Prezydenta Miasta Wejherowa, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta. Tak mi dopomóż Bóg” – te słowa uroczystego ślubowania padły z ust Krzysztofa Hildebrandta podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Wejherowa. Przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej oficjalnie przekazał prezydentowi dokument potwierdzający wolę wyborców.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

W czasie swego wystąpienia prezydent Wejherowa podkreślił, że objęcie tego urzędu w VIII kadencji samorządu jest dla niego zaszczytem. Niemniej zaznaczył również, że jest świadomy tego, co się dzieje w mieście oraz zdaje sobie sprawę ze skali wyzwań i oczekiwań ze strony wejherowian.

Mając tę świadomość zwracam się do wszystkich radnych, ale także do wejherowian, o wspólne działanie, gdyż ta kadencja jest szczególna. Przed miastem nowe wyzwania. Dla dobra mieszkańców powinniśmy się podjąć wspólnego działania, by trudne i ambitne inwestycje, które stoją przed nami, zrealizować. Tak jak obiecałem: wspólnie zmieniamy Wejherowo! – zaapelował Krzysztof Hildebrandt.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Przypomnijmy – obecny włodarz Wejherowa wygrał w I turze wyborów samorządowych rywalizację o urząd prezydenta, pokonując 21 października 2018 roku trzech kontrkandydatów i uzyskując 11 140 głosów. To przełożyło się na ponad 55-procentowe poparcie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24