11.12.2018 12:23 86 mike

Protestowali pracownicy sądu w Wejherowie

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

We wtorek (11 grudnia) po godzinie 12:00 przed Sądem Rejonowym w Wejherowie odbył się protest pracowników tutejszego sądu. Wśród postulatów dominowały te dotyczące podwyżek pensji.

W ramach ogólnopolskiej akcji pracownicy sądów w całym kraju rozpoczęli protesty. Część z nich udała się na zwolnienia lekarskie, inni – zdecydowali się na pikiety. Podobnie było w Wejherowie, gdzie przed Sądem Rejonowym protestowało około 30 osób. „Sądowa praca = marna praca”; „Mamy dość niskich płac”; „Bez nas sądy nie istnieją, nawet w 'biedrze' się z nas śmieją” – to hasła, z którymi protestowali pracownicy wejherowskiego sądu.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Jak informują organizatorzy, pracownicy sądów będą powtarzać demonstracje codziennie o godzinie 12:00. Ogólnopolski protest ma potrwać do 21 grudnia.

Więcej informacji na temat dzisiejszego protestu w Wejherowie będzie można znaleźć w serwisie informacyjnym Twojej Telewizji Morskiej o godzinie 17:20.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24