07.12.2018 10:30 0 PM

Helskie foki gotowe do zimy

Źródło: facebook.com/Fokarium

Zima zbliża się wielkimi krokami, więc już czas zrobić zapasy. Wiedzą o tym foki, które gromadzą rezerwy we własnych organizmach. Pokazała to kontrola masy ciała mieszkańców helskiego fokarium.

Najwięcej waży Bubas, bo aż 181 kg, najmniejszą masę ciała odnotowano u Undy – „zaledwie” 135 kg. U Foka waga pokazała 160 kg, u Ani – 156 kg, a u Ewy – o 10 kg więcej.

Apetyt dopisuje, forma też. Zwierzęta codziennie, chętnie i żywiołowo uczestniczą w treningach medycznych. Są znacznie bardziej chętne do ćwiczeń niż latem. O tej porze roku nie ma tłoku i kolejek, każdy może zobaczyć nasze foki na wyciągnięcie ręki – informują pracownicy Fokarium w Helu.

Kilka tygodni temu informowaliśmy, że wszystkie samice przebywające w Stacji Morskiej im. Profesora Krzysztofa Skóry są w ciąży. Wiadomo, że samice są zdrowe, a ich potomkowie mają przyjść na świat na przełomie lutego i marca przyszłego roku. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Przypomnijmy, że helski ośrodek istnieje od 1999 roku, ale działalność na rzecz badań i ochrony fok podjęto wcześniej. Inspiracją była udana próba wyleczenia foki o imieniu Balbin, którą jako pierwszą dostarczono na rehabilitację do helskiej placówki.

Źródło: facebook.com/Fokarium


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24