03.12.2018 11:55 14 PM

'Niespodzianka' w zupie. Larwa w szkolnym posiłku [Aktualizacja]

Źródło: Facebook

W poniedziałek (3 grudnia) przed południem media społecznościowe obiegło nieapetyczne zdjęcie, na którym widać robaka w zupie. Fotografia została najprawdopodobniej wykonana podczas obiadu podawanego dzieciom w szkole. Do zdarzenia miało dojść w podstawówce w Mostach (gmina Kosakowo).

Zupa buraczkowa, a w niej larwa. Zdjęcie dodał użytkownik portalu społecznościowego.

Obiad dla dzieci w Szkole Podstawowej w Mostach… W zeszłym tygodniu taką oto niespodziankę znaleziono w zupie… Skandal i żenada… – czytamy na Facebooku we wpisie pana Marcina.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Mostach wie o problemie i pojęła odpowiednie kroki w tej sprawie. O zdarzeniu poinformowali sami uczniowie. Tematem zajął się także pucki sanepid.

Jesteśmy poinformowani o incydencie, który zaistniał w trakcie posiłku w szkole w Mostach, gdzie znaleziono larwę w podanym posiłku. Dowiedzieliśmy się o tym, że zarówno dyrekcja szkoły wnikliwie bada sprawę jak i przedsiębiorca, który prowadzi tam działalność wdrożył wszystkie procedury awaryjne, ale również przejrzał czym dysponuje na co dzień, zrobił przegląd swoich zapasów, przeprowadzono dezynfekcję i dezynsekcję. Kolejne posiłki były już prawidłowe. Inspekcja sanitarna również będzie interesowała sprawdzeniem prowadzenia działalności - informuje Aleksandra Lange, zastępca Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Pucku.

Wiadomo, że przedsiębiorca ma pozwolenie. Nie wiadomo czy zostanie ukarany, decyzja w tym temacie ma zapaść na podstawie wyników kontroli przeprowadzonej przez sanepid.

Sprawa spotkała się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

To już jest gruba sprawa. Gdyby moje dziecko jadło te obiady na pewno bym tak tego nie zostawiła – pisze w komentarzu pani Ewelina.

Nie był karaluch, tylko żyjątko, których we wszelkiego rodzajach kapusty, kalafiorach itp. jest mnóstwo i świadczy to o świeżości warzyw, z których przygotowywane są posiłki. Oczywiście trzeba kontrolować i dobrze, że ta Informacja trafiła do właściwych organów, ale naprawdę nie ma co szukać dziury w całym – tak sprawę na portalu społecznościowym komentuje pani Sylwia.

Źródło: Facebook

Wkrótce więcej informacji na ten temat.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24