02.12.2018 14:34 0 raz

Tytani wracają na zwycięski kurs

Archiwum

Po porażce Tytanów Wejherowo w Usarem Kwidzyn, wejherowscy szczypiorniści jak najszybciej chcieli zapomnieć o tym meczu, i ponownie cieszyć się ze zwycięstwa. W wyjazdowym meczu z Borowiakiem Czersk tak właśnie zrobili.

Będzie to dla nas trudny mecz, bo pewnie część naszych graczy musi się pozbierać po ostatnim meczu. Dodatkowo połowa składu jest w fazie leczenia, część zawodników grała z grypą i w konsekwencji rozłożyli się chorobowo - nie ukrywał kłopotów trener żółto – czerwonych Piotr Rembowicz. - Jeżeli chodzi o samo nastawienie graczy to jest pozytywne. Chłopaki będą walczyć o zwycięstwo, a ja postaram się tak poukładać drużynę, aby wystawić optymalny skład. Na pewno chciałbym w większym wymiarze czasu skorzystać z graczy młodszych, czyli juniorów.

Mecz z Borowiakiem Czersk do łatwych rzeczywiście nie należał. W połowie spotkania obie drużyny szły łeb w łeb - Tytani nieznacznie prowadzili 13-12. Ostatecznie jednak przypieczętowali zwycięstwo, pokonując gospodarzy 33-28.

Po 11 rozegranych meczach w ramach II ligi piłki ręcznej mężczyzn grupy pomorskiej Tytani Wejherowo z dorobkiem 30 punktów zajmują drugą pozycję w tabeli. Do liderującego Usar Kwidzyn tracą trzy punkty.