22.11.2018 13:10 3 raz

W okolicach Wejherowa powstaje naturalny karmnik

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Gdańscy leśnicy nie ukrywają, że to niecodzienny projekt. Blisko trzydzieści gatunków drzew i krzewów owocowych posadzono w Młynkach niedaleko Wejherowa. Tym samym w regionie powstanie naturalny karmnik.

Derenie, porzeczki czy stare odmiany jabłoni to tylko niektóre gatunki roślin, jakie zostały posadzone w naturalnym karmniku. W sumie użyto ponad dwustu sadzonek rodzimych gatunków. To kontynuacja akcji rozpoczętej w ubiegłym roku – podaje Łukasz Plonus z Nadleśnictwa Gdańsk.

I wyjaśnia, że rok temu w okolicach Gołębiewa powstało pierwsze tego typu miejsce – swoisty naturalny karmnik, z którego korzystają ptaki oraz zapylacze.

Na wielu krzewach widać już dojrzałe owoce, więc nasz karmnik przyda się zwierzętom także zimą – mówi nadleśniczy Janusz Mikoś.

Malownicze Młynki zyskały nie tylko rodzime krzewy i drzewa owocowe. Wybudowano również cztery nowe wiaty oraz wyremontowano miejsca ogniskowe.

Obserwujemy, że coraz więcej osób relaksuje się wśród tych pięknych stawów. Dlatego postanowiliśmy wymienić stare wiaty na zupełnie nowe drewniane zadaszenia. Jest to idealne miejsce na rodzinny piknik – dodaje Mikoś.

Stworzenie Owocowego Karmnika w Młynkach zostało współfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24