20.11.2018 09:00 0 Kwt/SM Gdynia

Strażnicy miejscy szukąją właściciela bażanta

Fot. SM Gdynia

W weekend doszło do dość nietypowego zdarzenia. Na terenie gdyńskiego "Meksyku" bażant uderzył w szybę jednego z domów przy ul. Dachnowskiego. Na miejsce wezwano strażników miejskich, którzy schwytali agresywne zwierzę.

Strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie, że na terenie "Meksyku" duży ptak uderzył w szybę jednego z budynków. Zwierzę leżało na ziemi i nie zamierzało odlecieć.

Na miejscu patrol potwierdził obecność pięknego, dorodnego samca bażanta srebrzystego. Ptak najprawdopodobniej uciekł komuś z woliery lub został wypuszczony. Bażanty te potrafią być agresywne w stosunku do właścicieli i jak podaje literatura, do pomieszczenia z tymi ptakami warto wchodzić z "kijem", bo zdarzają się ataki z ich strony. Stąd podejrzenie, że ktoś mógł go wypuścić – informuje Leonard Wawrzyniak, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Gdyni.

Ptak został przebadany przez lekarza weterynarii, jest zdrowy i znajduje się w wolierze jednego ze strażników gdyńskich. Zwierzę czeka na swojego właściciela.

Osoba, do której należy bażant, proszona jest o kontakt z rzecznikiem SM pod numerem telefonu 661 600 582 – dodaje Leonard Wawrzyniak.

Fot. SM Gdynia


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24