16.11.2018 13:33 0 PM

Trening z komandosami w ramach profilaktyki groźnej choroby

Źródło: gdynia.pl

W sobotę plaża w gdyńskich Babich Dołach zamieni się w poligon. Wszystko za sprawą komandosów z Formozy, którzy będą czekać na śmiałków chcących sprawdzić swoje możliwości i zapoznać się z technikami obrony. 

Przyjść może każdy. A wszystko w słusznej sprawie. Trening to część kampanii na rzecz profilaktyki raka jąder "Odważni wygrywają".

Wojskowa łódź przybije do brzegu o godz. 10.00 i wtedy wszystko się zacznie. Komandosi z Formozy poprowadzą na plaży w Babich Dołach trening sprawnościowy. Taki sam, jaki jest stosowany podczas selekcji do jednostki. Pokażą techniki walki wręcz i pokaz sztuki walki. Nie zabraknie też aktywności wysiłkowych. Każdy kto zdecyduje się wziąć udział w ćwiczeniach, będzie mógł się poczuć jak prawdziwy rekrut i sprawdzić swoja kondycję. Trening jest otwarty. Mogą uczestniczyć w nim wszyscy chętni.

Trening to też okazja do tego, żeby porozmawiać z żołnierzami, czegoś się od nich dowiedzieć i zobaczyć, jak wygląda ich praca. Ćwiczenia na plaży zakończą się około godz. 11.30. Udział w nich jest bezpłatny. Poprowadzi go kilku czynnych żołnierzy Jednostki Wojskowej Formoza – czytamy na stronie gdynia.pl.

Akcja odbywa się w ramach kampanii „Odważni wygrywają”. Jej organizatorem jest Fundacja „Gdyński Most Nadziei”. Propaguje ona profilaktykę raka jąder i ma zachęcać mężczyzn do badań.

Tak trening wyglądał w ubiegłym roku:

W ramach akcji „Odważni wygrywają” w najbliższym czasie zaplanowane są też inne atrakcje sportowe. Trening z rugbistami Arki Gdynia odbędzie się 22 listopada o godz. 19.00 na stadionie rugby. Natomiast, 14 listopada o godz. 20.00, w hali Gdynia Arena odbył się już sparring z drużyną koszykarską Arki Gdynia. 


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24