16.11.2018 11:45 41 PM

Przejdą przez Gdynię z tęczowymi flagami

Źródło: Pixabay.com

Marsz Równych, który jest odpowiednikiem Marszu Równości, przejdzie ulicami Gdyni. Jak informują organizatorzy, na tym zgromadzeniu swoje miejsce znajdą nie tylko osoby ze społeczności LGBTQIA+ oraz jej sojusznicy, ale także wszelkie inne grupy nieuprzywilejowane, które walczą o uznanie swoich praw.

Profil marszu ma być feministyczny, antyfaszystowski, antyrasistowski, propracowniczy i oddolny.

Walczymy o wspólną sprawę, wspólne prawa. O bezpieczeństwo od nienawiści ludzi i od państwa, które chyba najbardziej chciałoby, żebyśmy nie istnieli, albo przynajmniej siedzieli cicho. Ale równości nie zdobywa się, siedząc cicho. Prawa zdobywa się, krzycząc o nie i walcząc. I to zamierzamy robić. Do skutku – mówi Michał Goworowski, pomysłodawca i organizator Marszu.

Wydarzenie odbędzie się 17 listopada w Gdyni. Uczestnicy Marszu Równych zbierają się o 15:00 pod Pomnikiem Grudnia 70' przy alei Piłsudskiego, by potem przemaszerować chodnikami w kierunku Skweru Kościuszki i bulwaru nadmorskiego.

Dostajemy wiele pytań, dlaczego chodnikami, dlaczego nie Świętojańską. Uważamy, że Gdynia wyrobiła już normę blokowania centrum miasta przez kolejne wydarzenia. Strajki Kobiet pokazały, że poglądy można tak samo dobrze manifestować, nie psując popołudnia osobom w samochodach i autobusach – dodaje Goworowski.

Marsz Równych w Gdynia wspiera między innymi partia Razem, Amnesty International czy Feministyczna Brygada Rewolucyjna FeBRa.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24