15.11.2018 09:50 6 PM

Wakaty w policji. Mundurowi zachęcają do służby

Źródło: policja.pl

W pomorskiej policji brakuje ponad 350 policjantów. Młodzi funkcjonariusze mogą podjąć prace w praktycznie każdej jednostce w województwie. Policja zachęca do wstępowania w ich szeregi. Zachęcają również nowe, lepsze warunki zatrudnienia, które zaproponowano mundurowym po proteście.

W każdym z pionów służbowych, od prewencji po służby kryminalne, są wolne etaty – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie.

Obecnie w całym województwie pomorskim jest dokładnie 369 wakatów. W poszczególnych jednostkach sytuacja z wakatami wygląda różnie. W niektórych brakuje pojedynczych policjantów, natomiast zdarzają się jednostki gdzie jest tych miejsc dla kilkunastu osób. Rekrutacja odbywa się kilka razy w roku.

Funkcjonariusze, którzy będą zainteresowali pracą w policji w województwie pomorskim, właściwie mogą znaleźć miejsce dla siebie w każdej jednostce. W tym roku do służby zostało przyjętych 153 funkcjonariuszy. Planujemy jeszcze w tym roku przyjąć około 40 osób. Jeśli chodzi o limit przyjęć na przyszły rok, to jeszcze nie jest ustalony – wyjaśnia podkom. Renata Legawiec z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

„Dla tych, którzy chcą robić w życiu coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stałość zatrudnienia Komendant Główny Policji ma bardzo dobrą propozycję – możesz zostać policjantem” – taką zachętę dla przyszłych funkcjonariuszy znajdziemy na stronie internetowej policji. Być może decyzję tym, którzy się jeszcze wahają, albo nie mają pomysłu na życie, pomogą podjąć zmiany, które w policji zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2019 roku. Zostały one wypracowane po proteście funkcjonariuszy, o którym szerzej pisaliśmy tutaj.

W ramach wypracowanej umowy od 1 stycznia 2019 r. funkcjonariusze służb podległych MSWiA otrzymają podwyżkę w kwocie 655 zł brutto. Kolejna podwyżka w kwocie 500 zł brutto nastąpi od 1 stycznia 2020 r. MSWiA zobowiązało się do rezygnacji z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę. Funkcjonariusze będą też mieli prawo do pełnopłatnych nadgodzin – czytamy na mswia.gov.pl.

Żeby zostać policjantem trzeba spełnić kilka kryteriów – można się z nimi zapoznać na tej stronie. Oprócz tego należy przejść przez postępowanie kwalifikacyjne.

Kandydat przechodzi badania lekarskie, są testy z wiedzy, test sprawności fizycznej i badania psychologiczne. Są tu badane predyspozycje kandydata – do jakiej służby będzie miał najlepsze kwalifikacje – mówi Anetta Potrykus. – Następnie odbywa się półroczne szkolenie policyjne, później okres adaptacyjny w jednostkach policji i docelowa służba – dodaje.

Młody funkcjonariusz po kursie policyjnym zarobi średnio 2,8 tys. zł netto.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24