08.11.2018 10:20 3 PM

Śpiewali pieśni patriotyczne w autobusach – pasażerowie się wzruszali

Fot. Marek Trybański/TTM

Z biało-czerwonymi flagami i patriotyczną pieśnią na ustach podróżowali wejherowską komunikacją miejską. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6, przebrani w stroje z 20-lecia międzywojennego, wywołali łzy wzruszenia i uśmiech na twarzy użytkowników wejherowskiego MZK.

Chcemy propagować naszą niepodległość, nie tylko w naszej szkole, ale w całym regonie – mówi Alicja Albecka, nauczycielka z SP6.

Jest to dla nas wielka radość, że możemy wyjść na ulicę i w jakiś sposób przybliżyć mieszkańcom miasta to święto – dodaje Jolanta Arendt, nauczycielka historii.

Uczniowie w autobusach linii numer 2 śpiewali między innymi pieśni „Przybyli ułani pod okienko”, "Wojenko, wojenko”, „Hej, hej, ułani”, „Piechota” i „Kadrowa”. Jedna z uczennic rozdawała przy tym ulotki informujące mieszkańców o działaniach podjętych przez szkołę w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Większość pasażerów reagowała pozytywnie i z życzliwym uśmiechem na tę inicjatywę.

Inicjatywa jest fragmentem projektu rządowego „Godność, Wolność, Niepodległość”, do którego przystąpiła szkoła, uzyskując na ten cel środki z Ministerstwa Edukacji Narodowej. Śpiewy patriotyczne będzie można usłyszeć jeszcze 9 listopada. W czwartek 8 listopada w szkole odbywa się debata uczniowska „Jak dzisiaj być patriotą?”, a także koncert pieśni patriotycznych, wraz z wystawą pamiątek związanych z odzyskaniem niepodległości i odbudową państwa polskiego.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24