08.11.2018 08:40 8 PM

'Sprzątajcie chodniki z liści, bo może dojść do wypadku' – apelują mundurowi

Źródło: Pixabay.com

Gnijące na chodnikach liście są śliskie i mogą być przyczyną wypadków z udziałem pieszych. Wejherowska straż miejska apeluje, żeby sprzątać chodniki przy posesji.

Zimą należy usuwać śnieg z chodników, a jesienią – liście. Wejherowska straż miejska przypomina o obowiązku i konsekwencjach niedbania o teren przy posesji.

Zgodnie z przepisami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie oraz wydanym na jej podstawie regulaminie, właściciele posesji są obowiązani do uprzątania błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń (w tym liści opadłych z drzew) z chodników położonych wzdłuż ich nieruchomości – informuje Zenon Hinca, komendant Straży Miejskiej w Wejherowie.

Pozostawione na chodniku liście gniją, stają się śliskie i mogą być przyczyną wypadków z udziałem pieszych. Jeśli już dojdzie do takiego zdarzenia, odpowiedzialność ponosi właściciel.

Zgodnie z zasadą winy określoną w art. 415 Kodeksu cywilnego, będzie miał obowiązek pokryć koszta leczenia, bólu i utraconych zarobków – dodaje Zenon Hinca.

Ponadto za niewywiązanie się z tego obowiązku właściciel nieruchomości może zostać ukarany mandatem do 100 złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24