09.11.2018 08:00 2 PM

Wielu Polaków błędnie śpiewa polski hymn – trwa kampania społeczna

Źródło: Facebook.com/kiedymyzyjemy

Niemal 100 lat od odzyskania niepodległości wielu Polaków błędnie śpiewa hymn narodowy, używając słowa „póki” zamiast „kiedy” – mówią pomysłodawcy kampanii społecznej, której głównym celem jest rozpowszechnienie prawidłowych słów Mazurka Dąbrowskiego. W akcję włączyli się artyści i sportowcy.

Antoni Królikowski, Artur Boruc, Joanna Jędrzejczyk, Przemysław Babiarz, Kamil Stoch, Jarosław Bieniuk – i wielu innych, znanych ludzi dołączyło się do akcji #kiedymyżyjemy.

Mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji w setną rocznicę odzyskania niepodległości wszyscy Polacy zaśpiewają razem „Jeszcze Polska nie zginęła, KIEDY my żyjemy” – czytamy na profilu facebookowym akcji.

Akcja ruszyła w minioną niedzielę. Jej organizatorzy zapowiadają, że chcą w tydzień uświadomić Polaków, jak brzmi poprawna wersja hymnu.

Mamy tydzień na to, co nie udało się przez ostatnie dziesięciolecia. Brzmi niemożliwie, ale wierzymy, że z Waszą pomocą się uda. Powiedzcie o naszej akcji rodzinie oraz znajomym. Rozpowszechniajcie hasztag i śledźcie naszą kampanię na Facebooku, Instagramie oraz Twitterze – nawołują.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24