08.11.2018 11:10 0 Kwt/UM Gdynia

W Marszewie jak w zaczarowanym lesie

Źródło: UM Gdynia

Hobbicie domki i szlak Alicji w zaczarowanym lesie to tylko niektóre atrakcje, z których można skorzystać w Leśnym Ogrodzie Botanicznym Marszewo. Dla zwiedzających przygotowano również aplikację mobilną oraz bikony, czyli małe nadajniki, które emitują sygnał za pomocą bluetooth.

Leśny Ogród Botaniczny „Marszewo” oferuje mnóstwo atrakcji, w tym oczekiwany od dawna Szlak Alicji, Wiewiórki oraz Korzeni.

Szlak Alicji polecany jest dla małych dzieci. Zobaczymy tam gigantyczne owady i labirynt – mówi Witold Ciechanowicz z Leśnego Ogrodu Botanicznego „Marszewo”. – Po drugiej stronie mamy Szlak Korzeni. On jest o tyle ciekawy, że jest dostępny dla osób niepełnosprawnych. Można też się nim przejść z małymi dziećmi w wózkach. Na szlaku tym powstały małe chatki, które roboczo nazywamy hobbicimi. Chatki do zwiedzania będą dostępne wiosną. Także od wiosny dzieci będą mogły zdobywać odznakę leśnego odkrywcy. Dostaną ją za przejście szlaków i wykonanie określonych zadań.

Dodatkowo na szlakach działają bitkony, które są kompatybilne ze specjalną aplikacją. To od niej otrzymamy zadania do wykonania. Co ciekawe z odwiedzinami nie musimy już czekać do wiosny.

Zimą, jeżeli zmarzniemy na Szlaku Wiewiórki czy Korzeni, możemy przyjść na zajęcia snycerskie – opowiada Ciechanowicz. – Umawiamy się poprzez naszą stronę www.marszewo.edu.pl i bezpłatnie rzeźbimy obrazki w lipowym drewnie. Dodatkowo zapraszamy na zajęcia „Ptasi karmnik”. Spotykamy się z ornitologami, łapiemy w specjalne sieci ptaki, ornitolodzy je obrączkują, mierzą, ważą i wypuszczają na wolność, a dzieci mogą to obserwować ucząc się mnóstwa ciekawych rzeczy o ptakach.

Leśny Ogród Botaniczny „Marszewo” działa od 2010 roku i specjalizuje się w kolekcjonowaniu drzew, krzewów i roślin zielnych strefy umiarkowanej i borealnej. W centralnej części 50 ha lasu mieszczą się tematyczne kolekcje roślin. Odwiedzający mają do dyspozycji plac zabaw i parking.

Obecnie w ogrodzie zobaczyć można 16 kolekcji roślinnych, z okazami ponad 200 gatunków roślin.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24